Porażka na pożegnanie 3. ligi przy Cichej

Pod koniec sezonu została przerwana seria ligowych zwycięstw Ruchu Chorzów. W meczy 37. kolejki 3. grupy 3. ligi Niebiescy przegrali na Cichej z LKS-em Goczałkowice-Zdrój 1:2.

Ruch chorzow lks

Ruch Chorzów wygrał 17 ligowych spotkań z rzędu, a awans do 2. ligi zapewnił sobie już 2 czerwca 2021 roku. Niebiescy jednak nie odpuszczali, ale w końcu musieli uznać wyższość rywala. Niebiescy przegrali przy Cichej z LKS-em Goczałkowice-Zdrów 1:2. Ostatni raz w ligowych rozgrywka polegli 21 listopada 2020 r. z … LKS-em Goczałkowice-Zdrój.

Ruch Chorzów – LKS Goczałkowice-Zdrój 1:2

Niebiescy dominowali na własnym boisku od początku spotkania, ale niewiele z tego wychodziło. Pierwsza bramka padła dopiero w 50. minucie, gdy bramkarza gości pokonał Jakub Siwek. Piłkarze z Goczałkowic-Zdroju wyrównali w 66. minucie, po strzale Ryszarda Gemborysa. Na tym nie koniec zaskoczeń przy Cichej, bo w 71. minucie goście objęli prowadzenie, gdy „jedenastkę” wykorzystał Piotr Ćwielong.

Niebiescy, wspierani przez ponad 3,5 tys. kibiców, walczyli do końca. Tym razem jednak nie udało się odrobić strat i Ruch Chorzów przegrał w lidze po raz pierwszy od blisko pół roku. W ostatnim spotkaniu sezonu Niebiescy zagrają na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze.