Porażka na pożegnanie 3. ligi przy Cichej

Ruch chorzow lks

Pod koniec sezonu została przerwana seria ligowych zwycięstw Ruchu Chorzów. W meczy 37. kolejki 3. grupy 3. ligi Niebiescy przegrali na Cichej z LKS-em Goczałkowice-Zdrój 1:2.

Ruch Chorzów wygrał 17 ligowych spotkań z rzędu, a awans do 2. ligi zapewnił sobie już 2 czerwca 2021 roku. Niebiescy jednak nie odpuszczali, ale w końcu musieli uznać wyższość rywala. Niebiescy przegrali przy Cichej z LKS-em Goczałkowice-Zdrów 1:2. Ostatni raz w ligowych rozgrywka polegli 21 listopada 2020 r. z … LKS-em Goczałkowice-Zdrój.

Ruch Chorzów – LKS Goczałkowice-Zdrój 1:2

Niebiescy dominowali na własnym boisku od początku spotkania, ale niewiele z tego wychodziło. Pierwsza bramka padła dopiero w 50. minucie, gdy bramkarza gości pokonał Jakub Siwek. Piłkarze z Goczałkowic-Zdroju wyrównali w 66. minucie, po strzale Ryszarda Gemborysa. Na tym nie koniec zaskoczeń przy Cichej, bo w 71. minucie goście objęli prowadzenie, gdy „jedenastkę” wykorzystał Piotr Ćwielong.

Niebiescy, wspierani przez ponad 3,5 tys. kibiców, walczyli do końca. Tym razem jednak nie udało się odrobić strat i Ruch Chorzów przegrał w lidze po raz pierwszy od blisko pół roku. W ostatnim spotkaniu sezonu Niebiescy zagrają na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Motor Lublin

Bezbramkowy remis i bójka na trybunach

Łukasz Bereta

Trener Łukasz Bereta odchodzi z Ruchu Chorzów!

Ruch chorzow kibice

Zaszczepieni wejdą na mecz Ruchu Chorzów poza limitem

Ruch chorzow pniowek pawlowice

Ruch Chorzów dalej wygrywa! Brawo, panowie

Ruch chorzow zespol

Ruch Chorzów będzie świętować awans już 2 czerwca 2021 r.?

Ruch chorzow stal brzeg

Czternasta wygrana z rzędu. Stal Brzeg – Ruch Chorzów 1:3

Ruch chorzow 6

Ruch Chorzów ucieka rywalom!