Ponad 7 mln zł na rozwój kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego. Czeki wręczono na Stadionie Śląskim

29 marca, na Stadionie Śląskim odbyło się symboliczne przekazanie czeków przyznanych stowarzyszeniom i organizacjom sportowym z województwa śląskiego. Otrzymane środki pomogą w upowszechnianiu szeroko pojętej aktywności fizycznej. Łącznie to aż 7 mln 132 tys. 411 zł.

Śląskie. Pozytywna energia
Symboliczne przekazanie czeków

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji. Symboliczne czeki wręczył marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Środki finansowe przekazane na rzecz stowarzyszeń i organizacji, pomogą w upowszechnianiu szeroko pojętej aktywności fizycznej. Nowy sprzęt sportowy, wzbogacenie oferty edukacyjnej, możliwość przeprowadzenia dodatkowych, płatnych szkoleń czy organizacja obozów z wybranych dyscyplin. To tylko kilka przykładowych działań, możliwych do realizacji dzięki wsparciu finansowemu ze środków wojewódzkich. Czeki o zróżnicowanych sumach trafiły łącznie do 71 podmiotów z całego regionu.

- Ważne jest też miejsce, gdzie przekazujemy czeki – Stadion Śląski to kolebka regionalnego sportu, obiekt o szczególnym dla nas znaczeniu, na którym przez dekady kibice byli świadkami wydarzeń, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Przekazane dziś środki to pieniądze zawsze dobrze wydane - przyznał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon