Pomysł na weekend w Ustroniu, czyli SEKRETNE MIEJSCA ZAWODZIA

Najbliższe wakacje zapewne spędzimy w Polsce. To dobra okazja, aby poznać na nowo z pozoru często odwiedzane lub znane miejsca. Ustroń to jedna z popularniejszych beskidzkich destynacji na krótki weekendowy lub wakacyjny wypoczynek wielu mieszkańców Śląska. Mimo, że dobrze znany to wciąż kryje w sobie wiele urokliwych miejsc, których nawet miłośnicy tego miasta nie znają. Ustroń to idealne miejsce na romantyczny wypad we dwoje, rodzinne wczasy czy aktywny wypoczynek na rowerze lub pieszo.

Przedstawiam Wam pomysł na wyjazd do Ustronia pełnego sekretnych atrakcji i mniej uczęszczanych ścieżek.

Ustroń położony jest w Beskidzie Śląskim. Ta piękna miejscowość otoczona górami – Czantorią i Równicą sprawia, iż możemy poczuć bliski kontakt z naturą, zaledwie kilkadziesiąt minut jazdy od największych śląskich aglomeracji.

Warto spędzić w Ustroniu co najmniej weekend, aby móc skorzystać ze wszystkich oferowanych przez miasto i jego otoczenie atrakcji. Warto zatrzymać się na nocleg w dzielnicy Zawodzie. Oprócz długoletniej tradycji uzdrowiskowej, dzielnica ta ze względu na swoje położenie na zboczu góry Równica charakteryzuje się przepięknymi widokami na panoramę miasta i Czantorii. W samym jej sercu znajduje się niewielki pensjonat Perła Beskidu – ukryty niczym prawdziwa perła pośród zieleni, drzew i łąk. Z jego okien podziwiać można Czantorię, Poniwiec i rozpościerające się w dolinie miasto.

Nocleg na Zawodziu to idealna baza wypadowa na szlaki dla wielbicieli pieszych wycieczek a także rowerowych pasjonatów. Po zjedzeniu smacznego śniadania do syta, warto wybrać się na spacer szlakiem prowadzącym na szczy góry Równica – to doskonały pomysł na wycieczkę zarówno dla „górmaniaków” jak i tych dopiero zaczynających przygodę z górami, również dzieci. Szlak wiedzie przez urokliwy las. Prawie na sam szczyt prowadzi również droga asfaltowa – dlatego może być to pomysł na wspólne rodzinne wielkopokoleniowe zwiedzanie, nie tylko z dzieckiem ale i z dziadkami. Ze szczytu podziwiać można beskidzkie szczyty po polskiej i czeskiej stronie.

W Ustroniu spróbować można kuchni z różnych zakątków świata. Jednak wielbicielom lokalnej polskiej kuchni z elementami nowoczesności polecamy restaurację Widokową. Oprócz domowej kuchni (na specjalną uwagę zasługuje zupa pomidorowa – można cofnąć się do najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa!) można tam napić się kawy i skosztować świeżego, wyjętego prosto z pieca ciasta, rozkoszując się panoramą Beskidów. Wyjątkowość tego miejsca potwierdzają odbywające się tam plenerowe ceremonie zaślubin.

Oprócz ścieżek pieszych w Ustroniu znaleźć można trasy MTB oraz Enduro. Rower jest świetnym środkiem lokomocji, nawet dla tych, którzy na co dzień nie jeżdżą zbyt wiele. W Ustroniu można wypożyczyć rowery miejskie lub skorzystać z rowerów, które oferują hotele i pensjonaty, np. Perła Beskidu – przygotowany rower będzie już na ciebie czekał! Górskie podjazdy mogą być wymagające, są jednak miejsca, do których łatwo mogą dotrzeć nawet ci ze słabszą kondycją. Szlak czerwony prowadzący do Źródełka Żelazistego prowadzi z centrum miasta do Gościeradowca, trasa jest niewymagająca, ponadto przy samym źródełku odpocząć można na ustawionych przy szlaku ławeczkach. Woda ze źródełka bogata jest w żelazo, ma właściwości lecznicze, uzupełnia niedobory minerałów w organizmie.

Wspominając o Zawodziu nie można zapomnieć o jego największej atrakcji czyli Leśnym Parku Niespodzianek – można zobaczyć tam gatunki na co dzień dziko żyjących zwierząt. Wycieczkę zakończyć można w Pijalni Wód, położonej przy ulicy Sanatoryjnej. Oprócz degustacji leczniczej wody, można zrelaksować się przy ustrońskiej tężni mieszczącej się zaraz przy budynku Pijalni.

Ustroń warty jest odwiedzenia o każdej porze roku. Wiosną i latem wielbiciele natury znajdą tam szlaki, lasy i ścieżki spacerowe. Jesienią oprócz spacerów polecamy relaks w strefie SPA lub odwiedzenie najnowocześniejszych basenów solankowych w Europie. Zima to prawdziwa uczta dla miłośników śniegowego szaleństwa. Jeśli hotel w Beskidach to tylko Perła Beskidu – przepiękne widoki z okien, wspaniała domowa kuchnia, komfortowe wyposażenie oraz zaplecze SPA to gwarancja udanego wypoczynku!

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon