Polska już finale baraży o mundial? Mecz odbędzie się na Stadionie Śląskim

FIFA w końcu ugięła się pod presją opinii publicznej i zawiesiła rosyjską reprezentację. Czy to oznacza, że Biało-Czerwoni są już w finale baraży o mundial w Katarze? Mecz odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

fot. FB/Stadion Śląski
Stadion Śląski reprezentacja Polski

Międzynarodowa federacja piłkarska długo ociągała się z decyzją, ale w końcu zrobiła to, czego oczekiwał od niej cały zachodni świat – zawiesiła Rosję w rozgrywkach. - Biuro Rady FIFA i Komitet Wykonawczy UEFA, odpowiednio najwyższe organy decyzyjne obu instytucji w tak pilnych sprawach, postanowiły w poniedziałek (28 lutego – red.) wspólnie, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i klubowe, zostaną zawieszone do odwołania w uczestnictwie w rozgrywkach prowadzonych przez FIFA i UEFA. To reakcja na brutalną agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i trwającą tam wojnę – czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Piłka nożna jest tutaj w pełni zjednoczona i w pełni solidarna ze wszystkimi dotkniętymi ludźmi na Ukrainie – można przeczytać we wspólnym oświadczeniu FIFA i UEFA.

Decyzja piłkarskich federacji oznacza, że rosyjska reprezentacja została także wykluczona z walki o awans do Mistrzostw Świata w Katarze. W pierwszym barażowym meczu Rosja miała być rywalem Polski, a spotkanie miało się odbyć w Moskwie 24 marca. PZPN jako pierwszy ogłosił, że w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę polska reprezentacja nie zagra z Rosją, bez względu na nazwę drużyny złożonej z rosyjskich piłkarzy oraz miejsce rozgrywania meczu. Później gry z rosyjska reprezentacją odmówili Szwedzi i Czesi, których drużyny miały się zmierzyć ze zwycięzcą spotkania w Moskwie.

Rosja wykluczona w walki o mundial. Polska w finale baraży?

Według zachodnich mediów decyzja FIFA oznacza, że Polska wygra walkowerem mecz zaplanowany na 24 marca w Moskwie i automatycznie awansuje do finału baraży. Pisze o tym włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio.

- Po decyzji FIFA i UEFA (wykluczyła kluby z europejskich rozgrywek), Polska jest już w finale play-off i czeka na rywala, którym będzie zwycięzca drugiego półfinału - Szwecja lub Czechy – stwierdził Di Marzio (za polsatsport.pl).

Ten mecz ma się odbyć 29 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Henryk Kula wiceprezes PZPN

Bez względu na ostateczną decyzję FIFY nie zagramy z Rosją!

Stadion Śląski reprezentacja Polski

Będą dwa spotkania reprezentacji na Stadionie Śląskim?

Kuba Kurzela

Na Stadionie Śląskim będzie jak na Cichej

Szturm Śląski

Trwają zapisy na Szturm Śląski

Memoriał Janusza Kusocińskiego

Gwiazdy na 67. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego

Silesia marathon

Silesia Marathon 2021: Ruszyły zapisy!

Odliczanie do mistrzostw

Odliczanie do mistrzostw świata w Chorzowie