Półrocze aplikacji Ruchu Chorzów. Co udało się osiągnąć?

Pół roku temu w Ruchu Chorzów rozpoczęła się cyfrowa rewolucja. Klub uruchomił aplikację mobilną, za pomocą której kibice Niebieskich mogą wspierać swoją drużynę. Dzięki niej na Cichą trafiło dodatkowe 80 tys. złotych!

Aplikacja

Mobilna aplikacja Ruchu Chorzów składa się z kilku modułów, takich jak: aktualności, galerie czy terminarz. Najważniejsza i najbardziej innowacyjna jej część to moduł finansowy, dzięki któremu kibice Niebieskich mogą wspierać swój klub nie wydając na to ani grosza. Wystarczy w aplikacji zarejestrować kartę płatniczą i robić zakupy w punktach partnerskich Ruch Chorzów.

- Za nami bardzo udane półrocze. Dziękujemy wszystkim, którzy używają aplikacji i swoimi transakcjami wspierają Klub. Zachęcamy wszystkich sympatyków Ruchu do pobierania i korzystania z naszej aplikacji. Jest ona całkowicie darmowa, podobnie, jak sposób wspierania Klubu zakupami. Nie dokładacie do tego ani grosza! Sprawdźcie! - czytamy na stronie Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów zarobił dzięki aplikacji 80 tys. złotych

W pierwszym półroczu funkcjonowania aplikację Niebieskich pobrano 14 179 razy. Kibice zgłosili 5 082 karty płatnicze i zarejestrowali 408 kart partnerskich, które zostały doładowane 876 razy. Jak podkreśla klub zaangażowanie kibiców przekłada się na wymierne korzyści finansowe:

  • dokonali 19351 transakcji w punktach partnerskich
  • wydali na zakupy w 265 punktach partnerskich ponad 2 730 000 zł
  • dokonali 929 bezpośrednich wpłat na cel
  • wysłali 213 SMS-ów premium
  • co łącznie przyniosło klubowi zwrot w wysokości blisko 80 000 zł

Dzięki zaangażowaniu kibiców m.in. wyremontowano klubową kawiarenkę

W aplikacji przeprowadzane są także zbiórki pieniędzy na konkretne cele. Dzięki temu m.in. wyremontowano klubową szatnię i przeprowadzono renowację klubowych pucharów. Przy zbiórce na renowację udało się dodatkowo wyremontować klubową kawiarenkę. Do klubu zgłosiły się bowiem firmy FosGip i MatrixMedia.pl należące do kibiców Niebieskich, które sfinansowały prace. W kawiarence na Cichej pomalowano ściany, zamontowano nowe oświetlenie i wstawiono nowe elementy wyposażenia. Obywają się tam m.in. spotkania biznesowe czy szkolenia trenerów.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon