Policyjne podsumowanie długiego weekendu na chorzowskich drogach

Chorzowscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach w mieście. Więcej patroli i częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów dały się we znaki mieszkańcom Chorzowa w trakcie czerwcowego długiego weekendu.

Śląska Policja
Policja Chorzów

Od środy 15 czerwca do poniedziałku 20 czerwca 2022 r. na chorzowskich ulicach można było spotkać więcej policyjnych patroli niż zazwyczaj. Powodem był długi weekend. Oprócz kontroli kierowców, policjanci zwracali też uwagę na to, czy podróżujący samochodami mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. – Od środy większa liczba policyjnych patroli czuwała nad bezpieczeństwem podróżnych. W trakcie długiego weekendu mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach – informują mundurowi.

Bezpieczny długi weekend w Chorzowie

Policyjne statystki pokazują, że miniony długi weekend można zaliczyć do bezpiecznych. Na drogach w Chorzowie doszło do jednego wypadku i ośmiu kolizji. Ponad 120 kierowców zostało ukaranych za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. – Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po pijanemu czy też pod wpływem narkotyków. Miniony weekend to aż 7 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących i 7, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków – mówią chorzowscy policjanci.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących – apelują mundurowi.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon