Policyjne kontrole w Chorzowie: Siłownia otwarta mimo zakazu

„Narodowa kwarantanna” trwa, a policja sprawdza czy wszyscy stosują się do nowych obostrzeń. Nie inaczej jest w Chorzowie, gdzie mundurowi sprawdzili m.in. jedną z siłowni otwartą mimo zakazu.

Chorzow policja kontrole

Jak przypomina chorzowska policja zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku obowiązują znaczne ograniczenia w funkcjonowaniu basenów, siłowni czy klubów fitness. Mogę one być otwarte pod warunkiem, że wykonują działalność leczniczą lub ćwiczą tam członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych. Zabronione jest więc prowadzenie działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej.

W minioną środę, 30 grudnia, mundurowi wraz z pracownikami sanepidu przeprowadzili w Chorzowie kontrolę obiektów, które powinny pozostać zamknięte. Podczas sprawdzania obiektów handlowych i klubów fitness okazało się, że – mimo zakazu – jedna z siłowni był otwarta.

- W trakcie czynności przeprowadzonych wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wewnątrz znajdowało się około 20 osób. W związku z tą interwencją obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające – informuje chorzowska policja.

Policja przypomina, że za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów grozi mandat karny w wysokości do 500 zł, grzywna w drodze postępowania sądowego do 5 tys. zł lub kara administracyjna, nałozona przez inspekcję sanitarną nawet do 30 tys. zł.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon