Policyjne Archiwum X ponownie zbada sprawę zabójstwa sprzed 6 lat. Mieszkanka Chorzowa została uduszona!

Po sześciu latach policjanci śląskiego Archiwum X wracają do sprawy zabójstwa 75-letniej mieszkanki Chorzowa. W śledztwie pojawiły się nowe okoliczności.

Policja emblemat

Do zbrodni doszło 16 listopada 2014 r. przy ul. 11 Listopada w Chorzowie. 75-letnia kobieta została uduszona, a sprawca dla zatarcia śladów podpalił jej mieszkanie. Ciało ofiary odnaleźli strażacy podczas akcji gaśniczej i dopiero sekcja zwłok wykazała, że kobieta zmarła w wyniku uduszenia, a nie zatrucia tlenkiem węgla. Policjanci z wydziału kryminalnego bez powodzenia szukali sprawcy zbrodni.

Sprawca zbrodni sprzed 6 lat nie może spać spokojnie

- Od zabójstwa kobiety minęło już 6 lat, ale o sprawie nie zapomnieli policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli z tzw. Archiwum X – informuje policja.

W skład tego elitarnego zespołu wchodzą doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest analiza spraw, które nie zostały wyjaśnione, a przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych mają szansę na rozwiązanie.

- Teraz policjanci ze śląskiego Archiwum X, z uwagi na pojawienie się nowych, istotnych informacji, badają różne wątki zabójstwa w 2014 roku 75-letniej kobiety w Chorzowie – czytamy w policyjnym komunikacie.

Policja apeluje także do osób, które mają informacje mogące pomóc w zatrzymaniu sprawcy tej zbrodni, o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach nr tel. 47 85 127 70, e-mail: kryminalna@ka.policja.gov.pl lub z numerem alarmowym 112.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon