Policjant z Chorzowa laureatem konkursu „Przyjaciel Rodziny 2020”

Rozstrzygnięto konkurs „Przyjaciel Rodziny 2020”. Wśród pięciu nagrodzonych osób znalazł się st. asp. Sebastian Imiołczyk z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Chorzow policjant nagroda

Statuetki „Przyjaciela Rodziny” przyznawane są od czterech lat przez Zarząd Województwa Śląskiego. W ten sposób nagradzane są osoby, które angażują się w promocję rodzicielstwa zastępczego, pomagający rodzinom w trudnej sytuacji i walczący z wykluczeniem społecznym. Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazł się policjant z chorzowskiej komendy.

Za co nagrodzono policjanta z Chorzowa?

St. asp. Sebastian Imiołczyk jest jedynym mężczyzną wśród nagrodzonych w tym roku. Od wielu lat zawodowo i społecznie działa na rzecz dzieci i rodzin. Prowadził m.in. szkolenia z profilaktyki uzależnień dla kandydatów na rodziny zastępcze, jest też zaangażowany w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w internecie. Z żoną Magdaleną mają 16-letniego syna i są rodziną zastępczą dla 17-latki.

– Aczkolwiek unikam określenia „zastępcza”. Rodzina ma dla mnie jedną wspólną definicję – zastrzega policjant z Chorzowa (za slaskie.pl).

Sebastian Imiołczyk służbę w policji rozpoczął w 2000 roku. Najpierw w katowickim oddziale prewencji, a później m.in. w Zespole do spraw Nieletnich i Patologii. Obecnie jest specjalistą do spraw Prasowo-Informacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Kto jeszcze otrzymał statuetkę „Przyjaciela Rodziny”?

Wśród nagrodzonych statuetką „Przyjaciela Rodziny” znalazły się także: Marta Zmitrukiewicz, która od 2004 r. pracuje na rzecz społeczności lokalnych w Częstochowie, Agata Warnawin z Bielska-Białej, która przez 20 lat zajmuje się rodzicielstwem zastępczym i przyjęła do swojego domu ponad 100 dzieci, siostra Maria Goretti, założycielka Ochronki Charytatywnej przy Bazylice NMP w Piekarach Śląskich oraz Kinga Konieczny-Pizoń, która 2016 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu na stanowisku specjalista pracy z rodziną.

fot. KMP w Chorzowie, UMWS/Patryk Pyrlik

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon