Policjanci z Chorzowa zorganizowali kurs samoobrony i pierwszej pomocy

Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w darmowym kursie samoobrony i pierwszej pomocy, który zorganizowali chorzowscy policjanci. Uczestnicy poznali m.in. techniki obrony przed uderzeniami oraz techniki atakowania miejsc wrażliwych, które można wykorzystać podczas zagrożenia.

Kurs przygotowany przez policjantów trwał cztery dni (23-26 stycznia 2023 r.), a zajęcia przeprowadzono w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 33 przy ul. Dyrekcyjnej w Chorzowie Batorym.

- Celem szkolenia z samoobrony było nabycie podstawowych umiejętności oceny zagrożeń, nauka skutecznych odruchów w reakcji na atak oraz utrzymania bezpiecznego dystansu. Podczas zajęć uczestnicy zgłębili techniki obrony przed uderzeniami, chwytami za ubrania oraz innymi sytuacjami zagrożenia. Poznali podstawowe techniki atakowania oraz wrażliwe miejsca na ciele człowieka, które można wykorzystać w sytuacji zagrożenia – informują policjanci.

Samoobrona i pierwsza pomoc

Kolejna część kursu była poświęcona pomocy przedmedycznej. Omówiono główne zasady udzielania pierwszej pomocy oraz postępowanie krok po kroku w zależności od stanu poszkodowanego. Przypomniano także zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a uczestnicy kursu próbowali swoich umiejętności na manekinie.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był mł. asp. Michał Wilmański, dzielnicowy z „jedynki” w Chorzowie Batorym. W przeprowadzeniu warsztatów pomagali mu st. sierż. Sebastian Saletra oraz sierż. szt. Adam Machowski.

Osoby, które nie wzięły udziału w kursie, lecz chciałby pogłębić wiedzę w tym zakresie, mogą kontaktować się z mł. asp. Michałem Wilmańskim pod numerem telefonu 723 651 616.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon