Policjanci z Chorzowa kontrolowali m.in. wesela i autobusy

W miniony weekend policjanci z Chorzowa wraz z inspektorami sanepidu kontrolowali restauracje, sale weselne, placówki handlowe oraz autobusy komunikacji miejskiej. Działania miały na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Były pouczenia i mandaty.

Kontrol

Chorzowscy policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu sprawdzali czy przestrzegane są ograniczenia, nakazy i zakazy związane ze stanem epidemii koronawirusa. Skontrolowali kilka lokali gastronomicznych w Chorzowie, w których były organizowane przyjęcia okolicznościowe i weselne.

- Inspektorzy zwrócili uwagę restauratorów na konieczność stosowania środków ochrony osobistej, jak również konieczność maksymalnego wykorzystania środków dezynfekcji – informuje policja.

Restauratorom przekazano także materiały informacyjne dotyczące obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronwirusa i zwracali uwagę na konieczność dostosowania się do nich personelu oraz gości restauracji.

Pasażerowie autobusów nie przestrzegający przepisów zostali ukarani mandatami

Dodatkowo funkcjonariusze drogówki sprawdzali autobusy w Chorzowie. Kontrolowali czy pasażerowie mają zasłonięte usta i nos oraz czy przestrzegane są pozostałe przepisy ograniczające rozprzestrzeniane się koronawirusa. Wręczali także maseczki jednorazowe, zachęcając do ich bezwzględnego stosowania i reagowali na naruszenia przepisów.

- Łącznie sprawdzono 23 pojazdy komunikacji miejskiej, zastosowano 6 pouczeń, a w przypadku rażących naruszeń przepisów prawa, interwencje zakończyły się nałożeniem mandatów karnych – czytamy w komunikacie policji.

Chorzowska policja zapowiada, że wspólnie z pracownikami sanepidu nadal będzie prowadzić wzmożone kontrole przestrzegania przepisów związanych z wystąpieniem stanu epidemii.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon