Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru. Ruszyli do akcji zanim przyjechała Straż Pożarna

Policjanci z Chorzowa Batorego uratowali z pożaru 62-letniego mieszkańca jednej z kamienic w tej dzielnicy. Zauważyli dym wydobywający się z mieszkania i ruszyli do akcji zanim przyjechała Straż Pożarna – informuje oficer prasowy Komendy Policji w Chorzowie.

W niedzielę, 23 stycznia 2022 r., tuż pod godz. 2.30 w nocy, policjanci z chorzowskiej „jedynki” podczas patrolu zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań przy ul. Stefana Batorego. Mundurowi wezwali Straż Pożarną, a wkrótce dołączył do nich kolejny patrol. Sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna, więc nie czekając na strażaków pobiegli do mieszkania na drugim piętrze kamienicy.

- We wnętrzu w jednym z pomieszczeń zauważyli mężczyznę, którego natychmiast ewakuowali w bezpieczne miejsce, a następnie powrócili i ugasili pożar, który na szczęście jeszcze się nie rozprzestrzenił poza kuchnie – czytamy w komunikacie policji.

Czytaj także:

Uratowali kobietę z pożaru. Szybka akcja policjantów z Chorzowa

Ewakuowany z pożaru mężczyzna został przebadany przez załogę pogotowia ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych 62-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon