Policja szukała go w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Chorzowianin sam się do nich zgłosił

Wczoraj, 10 grudnia, funkcjonariusze opublikowali nowy film, na którym widać mężczyznę związanego ze sprawą Iwony Wieczorek. Kobieta zaginęła 12 lat temu i do dziś nie wiadomo, co się z nią stało. Okazało się, że osobą z nagrania jest mieszkaniec Chorzowa.

Policja Polska
Chorzów iwona wieczorek

Sam się rozpoznał i zgłosił na Policję

10 grudnia Internet obiegł film udostępniony przez mundurowych. Widać na nim twarz osoby, którą zarejestrowały kamery w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. To właśnie wtedy zaginęła 19-letnia Iwona Wieczorek. Uwieczniony na nagraniu mężczyzna podążał za nią przez dłuży czas. Polska Policja opublikowała następujący wpis:

Uwaga‼️ Ważne!
W sprawie dotyczącej zaginięcia Iwony Wieczorek, pojawiły się nowe ustalenia. Osoby posiadające wiedzę na temat mężczyzny z załączonego nagrania proszone są o kontakt pod nr tel. 600 997 213 lub adresem e-mail wieczorek@policja.gov.pl

Jak się okazało, mężczyzną z nagrania był 58-letni mieszkaniec Chorzowa. Sam rozpoznał się na nagraniu i zgłosił do komisariatu. Tam został przesłuchany w charakterze świadka przez funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji. Następnie został zwolniony.

Sprawa Iwony Wieczorek

Do tajemniczego zdarzenia doszło 12 lat temu. W lipcu 2010 roku 19-letnia kobieta wracała sama ze spotkania z przyjaciółmi w Sopocie. Po drodze do domu zniknęła. Do dziś nikt nie wie, co się z nią stało. Ostatni raz widziana była w pobliżu nadmorskiego pasa, przy wejściu nr 63.

Sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek bada Małopolski Wydział Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon