Pole kempingowe w Parku Śląskim? Jest taki pomysł i ogłoszono już konkurs ofert na dzierżawę terenu

Na wakacje do Parku Śląskiego? Możliwe. W planach jest zorganizowanie tam pola kempingowego i namiotowego. Ogłoszono już konkurs ofert na dzierżawę terenu pod taką działalność.

Pole kempingowe i namiotowe w Parku Śląskim ma powstać na terenie po dawnym parku linowym przy ulicy Złotej i alei Dojazdowej. Jak podkreślają w parku ten blisko 1,5-hektarowy teren to wymarzone miejsce na wypoczynek.

- Jego usytuowanie sprawia, że każdy poczuje tutaj kontakt z przyrodą. Wszechobecna zieleń, śpiew ptaków, stanowisko do biwakowania i budynek służący obsłudze gastronomicznej – słowem gotowa baza turystyczna – tłumaczą.

Teren jest ogrodzony i są tam dwie bramy wjazdowe. Działka jest też uzbrojona w sieć energetyczną i ma dostęp do sieci wodociągowej. Z kolei w znajdującym się tam budynku są sanitariaty. Na miejscu jest kilkanaście latarni, a niedaleko duży parking.

Oferta turystyczna Parku Śląskiego

W Parku Śląskim zaznaczają, że pomysł utworzenia pola kempingowego i namiotowego wpisuje się w ofertę turystyczną parku. Opiera się ona głównie na wspólnym bilecie, dzięki któremu będzie można skorzystać z wszystkich znajdujących się tam atrakcji. Na wspólny bilet składają się:

  • przejażdżka Kolejką Linową Elką
  • pobyt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym
  • wstęp do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka
  • wizyta w Muzeum „Górnośląskim Parku Etnograficznym”, czyli w popularnym skansenie
  • zwiedzanie Stadionu Śląskiego
  • zwiedzanie Planetarium Śląskiego

- Skorzystanie w pełnym wymiarze z tak wielu atrakcji jednego dnia wydaje się niemożliwe do zrealizowania, dlatego wybierając się do Parku Śląskiego z Biletem Wspólnym warto zaplanować nocleg. Uruchomienie pola kempingowego i namiotowego dla naszych gości, da im okazję do skorzystania z komfortowego, a jednocześnie przystępnego cenowo noclegu, po którym będą mogli w kolejnym dniu cieszyć się z pobytu na całym terenie Parku Śląskiego – zaznacza Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon