Podział punktów w zaległym meczu. Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:1

fot. Ruch Chorzów/Tomasz Stefanik
Pogoń Siedlce Ruch Chorzów

Niebiescy pojechali do Siedlec po trzy punkty, ale wywieźli tylko jeden. Zaległy mecz 18. kolejki eWinner 2. ligi z Pogonią zakończył się remisem 1:1. Ruch Chorzów wrócił jednak na 2. miejsce w tabeli.

Mecz w Siedlcach był bardzo wyrównany, ale miejscowa Pogoń była bliska pokonania chorzowskiego Ruchu. W pierwszej połowie oba zespoły miały okazje do zdobycia bramki, ale do szatni piłkarze schodzili przy stanie 0:0. Po zmianie stron nadal niewiele się działo, a emocje zaczęły się dopiero pod koniec spotkania. W 74. minucie, po celnym strzale Macieja Górskiego, prowadzenie zdobyła Pogoń. Niecałe 10 minut później Niebiescy umieścili piłkę w siatce, ale gol nie został uznany. Wyrównującego gola udało się zdobyć w 87. minucie, gdy do bramki gospodarzy trafił Michał Mokrzycki. Ruch do końca walczył o zwycięską bramkę, jednak z Siedlec udało się wywieźć tylko jeden punkt.

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:1

- Jest to wynik sprawiedliwy. Spotkanie miało różne fazy, ale jeden i drugi zespół walczył o zwycięstwo. Staraliśmy się grać inaczej, uważniej w defensywie. Braliśmy pod uwagę dwa poprzednie przegrane wyjazdy, dlatego przyjęliśmy dziś inną taktykę. Nie ustrzegliśmy się jednak błędu i nie upilnowaliśmy Maćka Górskiego w polu karnym. Jeśli w końcówce wyrównujemy, to przyjmujemy ten punkt. Przed nami ostatni mecz i kończymy tę długą rundę – mówił po meczu trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz (za ruchchorzow.com.pl).

Michał Mokrzycki, strzelec jedynej bramki dla Ruchu, mówił – cytowany przez klubową stronę – że celem były trzy punkty. - Bardzo żałujemy, że wracamy z jednym. Mieliśmy inny plan, chcieliśmy ustawić się niżej i uniemożliwić Pogoni kontrataki, bo z analizy gry rywala wynikało, że robią to bardzo dobrze. Nie udało nam się do końca tego planu zrealizować, ponieważ straciliśmy bramkę – podkreślił pomocnik Niebieskich.

Dzięki jednemu punktowi wywiezionemu z Siedlec chorzowski Ruch wrócił na drugie miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę, 5 grudnia 2021 r., Ruch Chorzów zakończy ligowe zmagania w tym roku – zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

GKS Bełchatów Ruch Chorzów

Słaba końcówka jesiennej rundy. Co się dzieje z Ruchem?

Ruch Chorzów Motor Lublin

Bezbramkowy remis i bójka na trybunach

Ruch Chorzów

Przełożony mecz Ruchu Chorzów. COVID-19 u rywali z Siedlec

Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Kto został najlepszym piłkarzem Ruchu Chorzów 2021 roku?

Ruch Chorzów

Ostatni mecz na Cichej. Będzie komplet kibiców?

Sokół Ostróda Ruch Chorzów

Ruch Chorzów nadal niepokonany!

Ruch chorzow druzyna

Zima Niebieskich. Ruch Chorzów przedstawił plan...