Podejrzany o gwałt na 14-latce z Chorzowa w końcu trafił do aresztu!

W maju zatrzymano 23-latka z Rzeszowa podejrzanego o gwałt na 14-latce z Chorzowa. Wówczas chorzowski sąd nie zastosował wobec niego żadnych sankcji i mężczyzna pozostawał na wolności. Sąd okręgowy przychylił się jednak do prokuratorskiego zażalenia i zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Podejrzany o gwałt na 14-latce z Chorzowa

Do zgwałcenia 14-latki z Chorzowa miało dojść w niedzielę, 23 maja 2021 r. Policjantom udało się ustalić podejrzanego dzięki zapisom monitoringu. Okazało się, że to 23-latek z Rzeszowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Chorzowa. Z ustaleń mundurowych wynika, że 14-latka spotkała się z poznanym na jednym z portali społecznościowych mężczyzną, z który pojechała w kierunku Piekar Śląskich.

- W pewnym momencie 23-latek zjechał w ustronne miejsce i zmusił małoletnią do obcowania płciowego. Po powrocie do domu pokrzywdzona opowiedziała o wszystkim swoim opiekunom, a ci niezwłocznie powiadomili policję – informowała w maju policja.

Chorzowski sąd zwolnił podejrzanego, a katowicki go aresztował

Podejrzanemu postawiono zarzut doprowadzenie 14-latki do innej czynności seksualnej, a następnie jej zgwałcenia. Do Sądu Rejonowego w Chorzowie trafił także wtedy wniosek o aresztowanie 23-latka na trzy miesiące. Sąd nie przychylił się jednak do wniosku prokuratury i nie zastosował żadnych sankcji wobec podejrzanego. Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję, a Sąd Okręgowy w Katowicach przychylił się do niego i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

- Wczoraj [1 lipca 2021 r. - M. P.] kryminalni z chorzowskiej komendy namierzyli i zatrzymali gwałciciela, który kolejny raz pojawił się w Chorzowie. Obecnie mężczyzna przebywa już w areszcie – informuje chorzowska policja.

Za zarzucane przestępstwo 23-latkowi z Rzeszowa grozi nawet 15 lat więzienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon