Pod biało-czerwoną - rząd sfinansuje zakup masztów i flag

Ruszył projekt „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa należy do mieszkańców, a żeby taki projekt został zrealizowany w Chorzowie potrzeba co najmniej tysiąc głosów poparcia.

Fana

Żeby wziąć udział w akcji należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online na stronie projektu „Pod biało-czerwoną”. Należy tam wypełnić ankietę, w której można wskazać swoją miejscowość. Chorzów ma ponad 100 tys. mieszkańców, więc potrzeba co najmniej tysiąca głosów, by maszt z biało-czerwoną flagą stanął w naszym mieście.

- „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami – czytamy w opisie projektu.

Wyniki głosowania i lista gmin objętych projektem zostaną ogłoszone 29 listopada. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, przewidywany jest udział Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

fot. gov.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon