Pociąg mistrzów, czyli promocja Stadionu Śląskiego na torach

Anita Włodarczyk, Ewa Swoboda czy Paweł Fajdek – wizerunki znakomitych polskich lekkoatletów znalazły się na „pociągu mistrzów”, który wyjechał na śląskie tory. To promocja Stadionu Śląskiego, jako Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

Pociag mistrzow

W przyszłym roku Stadion Śląski będzie gospodarzem kilku międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych. Z tej okazji na tory wyjechał „pociąg mistrzów” z wizerunkami znakomitych polskich lekkoatletów. Będzie kursować na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie.

- Cieszę się, że Koleje Śląskie i nasi sporowi ambasadorzy włączyli się w promocję tych wydarzeń w tak oryginalny sposób. Kolejny dedykowany pociąg Kolei Śląskich to bardzo dobra promocja dla Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego. Korzystając z tego ekologicznego środka transportu będziemy sobie przypominać, że już coraz bliżej do mistrzostw świata sztafet, memoriałów i Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Jakie wydarzenia sportowe odbędą się na Stadionie Śląskim?

„Pociąg mistrzów” ma promować Stadion Śląski, jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny i popularyzować lekką atletykę wśród mieszkańców naszego regionu. To także okazja, by przypomnieć o wydarzeniach, które w przyszłym roku odbędą się w Kotle Czarownic, a to:

  • Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet
  • Memoriał im. Janusza Kusocińskiego
  • Drużynowe Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce
  • Memoriał im. Kamili Skolimowskiej.

- Przyszły rok będzie bez wątpienia rokiem lekkiej atletyki. Dzisiaj nie ma w Polsce ani w Europie drugiego takiego obiektu jak Stadion Śląski i do historii tego stadionu dopiszemy wkrótce cztery duże imprezy lekkoatletyczne – podkreśla Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

To już trzeci specjalny pociąg Kolei Śląskich. Dwa poprzednie nawiązują do historii naszego regionu i – jak zapewnia Aleksander Drzewiecki, prezes kolejowej spółki – cieszą się zainteresowaniem miłośników kolei i pasażerów.

fot. stadionslaski.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon