Po reakcji mieszkańców Chorzowa zatrzymano nietrzeźwych kierowców

Nietrzeźwi kierowcy to plaga na polskich drogach, ale coraz częściej odpowiednio reagują inni użytkownicy dróg. Tak było w ostatnich dniach w Chorzowie, gdy po szybkiej reakcji mieszkańców miasta, zatrzymano dwóch pijanych mężczyzn, którzy wsiedli za kółko.

112

Liczy podawane przez policję ciągle są alarmujące. Wczoraj w całym kraju zatrzymano 266 nietrzeźwych kierujących, w niedzielę – 325, a w sobotę – 232. W tych statystykach znaleźli się również kierowcy z Chorzowa, którzy zostali zatrzymani dzięki szybkiej reakcji mieszkańców miasta i nie spowodowali jakieś drogowej tragedii.

Pierwszy z pijanych mężczyzn, który postanowił w tym stanie prowadzić samochód został zatrzymany w niedzielę, 26 września 2021 r. Dyżurny chorzowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który właśnie zaparkował samochód w Dolinie Górnika. Na miejsce natychmiast wysłano mundurowych z drogówki, a badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu.

- Szybka reakcja i zdecydowana postawa mieszkańców Chorzowa pozwoliła na uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla siebie i innych – podkreśla chorzowska policja.

Kolejny pijany za kółkiem został zatrzymany dzięki prawidłowej reakcji świadka w poniedziałek, 27 września 2021 r.

- Około 13.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Wschodniej pod swój dom podjechał nietrzeźwy kierowca Skody – informuje policja.

Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychany powietrzu. Urządzenie wskazało, że 37-latek ma ponad 2 promile.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akcja Trzeźwość w Chorzowie Znów pijani za kółkiem

Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Znów pijani za kółkiem

Akcja Trzeźwość w Chorzowie

Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Były trafienia

Prawo jazdy kupione przez internet i na bani za kierownicą

Prawo jazdy kupione przez internet i „na bani” za kierownicą

Chorzów Zatrzymano kradzionego Mercedesa

Skradziony luksusowy Mercedes i... narkotyki

Chorzów pijani kierowcy

Nietrzeźwi za kierownicą. Dużo zatrzymań w Chorzowie

Wypadek na ul. Katowickiej w Chorzowie

Poszukiwani listami gończymi w rękach policji z Chorzowa

Police

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani w...