Po raz pierwszy w Polsce: prezentacja bezemisyjnej technologii spalania węgla!

To może być przełom w postrzeganiu węgla, dający nową perspektywę dla polskiego surowca w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Po raz pierwszy w Polsce, Angelos Kokkinos z Departamentu Energii USA zaprezentuje bezemisyjną technologię spalania węgla. Amerykańska technologia zostanie przedstawiona podczas Konferencji SILESIA 2030, która odbędzie się 4 marca 2020 r. w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej w godzinach 10.00-13.00.

89070782 544913979494947 586215142723682304 n


- Dla wszystkich jest jasne, że musimy troszczyć się i skutecznie działać na rzecz klimatu. Ale w tym działaniu nie możemy zapominać o bezpieczeństwie energetycznym, które jest fundamentem każdego państwa. Chcemy wykorzystywać nowe technologie spalania węgla, aby wpisywać się w Europejski Zielony Ład, przy zachowaniu tego, co dla nas w woj. śląskim jest cenne - podkreśla Grzegorz Tobiszowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz inicjator Międzynarodowej Konferencji SILESIA 2030.

Jej druga edycja odbędzie się pod hasłem „Polska na drodze do niezależności energetycznej w dobie Europejskiego Zielonego Ładu”.

- Wyzwania, przed którymi stoimy, mają charakter globalny i muszą być rozwiązywane globalnie - mówi Angelos Kokkinos.

Oprócz przedstawiciela amerykańskiego rządu do Polski przyjadą reprezentanci UNECE – komisji gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jej dyrektor Scott Foster będzie mówił m.in. o potrzebie stworzenia międzynarodowego sojuszu na rzecz bezpieczeństwa energetycznego państw, których miksy oparte są właśnie na paliwach kopalnych.

W gronie prelegentów znaleźli się ministrowie odpowiedzialni za polską energetykę: Zbigniew Gryglas i Piotr Naimski, eurodeputowani z komisji przemysłowej ITRE: Jessica Stegrud (Szwecja), Evzen Tosenovsky (Czechy) oraz eksperci i przedstawiciele świata nauki.
Efektem dyskusji będzie stworzenie „Rezolucji Śląskiej” – dokumentu zawierającego założenia odpowiedzialnej drogi do ochrony klimatu w Europie.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie: www.konferencjasilesia2030.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden