Po raz kolejny wręczono statuetki „Chłopca z łabędziem”. Do kogo trafiły nagrody?

W sobotę, 16 października 2021 r., na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie odbyła się miejska inauguracja roku kulturalnego. Była to także okazja do wręczenia Nagród Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury. Do kogo trafiły statuetki „Chłopca z łabędziem”?

Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury przyznano w dwóch kategoriach – upowszechniania kultury i osiągnięć twórczych.

W kategorii upowszechniania kultury statuetkę „Chłopca z łabędziem” odebrali:

  • Danuta Matysik – właścicielka Agencji Koncertowo-Wydawniczej Delta, wydawca kwartalnika „Twój Blues” i promotor bluesa.
  • Ireneusza Warta – kierownik klubu „Pokolenie” Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ul. Młodzieżowej 29.

W kategorii osiągnięć twórczych nagrodzeni zostali:

  • Radosław Michalik - absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Akordeonista, pianista, wokalista. Kompozytor i aranżer, autor tekstów piosenek. Korepetytor w Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz kierownik muzyczny i autor aranżacji w wielu przedstawieniach i koncertach.
  • Michał Żurawski - polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, radiowy i dubbingowy. Występował w wielu populranych filmach i serialach, m.in.: „Jestem mordercą”, „Miasto 44”, „Czas honoru” czy ostatnia w „Królu” na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Jest absolwentem IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie.

W sobotni wieczór nagrodzono także Antoniego Sobczyka – byłego dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, Starochorzowskiego Domu Kultury i Chorzowskiego Centrum Kultury. Otrzymał on Medal im. Kurta Aldera za osiągnięcia w edukacji.

Nagrody wręczali Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa oraz Waldemar Kołodziej, przewodniczący Rady Miasta Chorzów. Uroczystość uświetnił występ Włodek Pawlik Trio.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon