Po otrzymaniu pozytywnego wyniku z laboratorium wodny plac zabaw w Chorzowie znów jest otwarty

Po sobotnim (23 lipca) „incydencie kałowym", do którego doszło na wodnym placu zabaw w Chorzowie, miejsce znów ponownie otwarte.

MOSiR Chorzów
Wodny plac zabaw w Chorzowie znów otwarty

W sobotę (23 lipca) na wodnym placu zabaw w Chorzowie doszło do „incydentu kałowego". Po raz kolejny, któryś z rodziców nie upilnował swojej pociechy i w ten sposób zanieczyszczona została instalacja wodna.

Wielkie czyszczenie

Aby wodny plac zabaw znów mógł funkcjonować należało: przechlorować całą instalację wodną, na którą składają się m.in.:

  • 3 sztuki filtrów
  • zbiorniki wyrównawcze
  • instalacje wodne atrakcji
  • rynny przelewowe

Konieczna była również dezynfekcja niecki wodnego placu zabaw.

MOSiR przypomina...

We wtorek (26 lipca) pobrano próbki wody do badania i po prawie tygodniu od zamknięcia pozytywny wynik pozwolił na ponowne otwarcie chorzowskiej atrakcji. Wodny plac zabaw niezmiennie czynny będzie codziennie od 10:00 do 20:00. Pamiętać należy jednak o wyposażeniu najmłodszych użytkowników atrakcji w specjalne pieluchy do użytku w wodzie.

Chcemy uczulić raz jeszcze wszystkich korzystających z naszej atrakcji o zwrócenie uwagi nie tylko na swoich podopiecznych – ale również o siebie nawzajem. Prosimy również o współpracę z pracownikami MORiS Chorzów, którzy niejednokrotnie zwracając uwagę naszym gościom niestosującym się do określonych zasad spotykają się z – delikatnie rzecz ujmując – pretensjonalną, a czasami wręcz agresywną reakcją – dodają w chorzowskim MORiS-ie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon