Plebiscyt „eRki 2021”. Wyniki głosowania kibiców Ruchu Chorzów

Plebiscyt „eRki 2021” rozstrzygnięty. Kibice Ruchu Chorzów po raz pierwszy wybierali Piłkarza Roku, Bramkę Roku, Mecz Roku i Wydarzenie Roku. Sprawdźcie wyniki.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów awans

Wydarzenie Roku 2021: Awans

W kategorii Wydarzenie Roku głosowanie było jedynie formalnością. Kibice z ogromną przewagą (84,4% głosów) wskazali na awans Niebieskich do 2. ligi.

- Ruch wrócił na poziom centralny po dwóch latach nieobecności. Niebiescy wywalczyli awans w spektakularnym stylu. Wiosną wygrali aż 16 spotkań z rzędu i świętować mogli już na 3 kolejki przed zakończeniem sezonu. W całych rozgrywkach Ruch wygrał aż 30 z 36 rozegranych meczów, strzelając aż 93 bramki – przypominają na Cichej.

W tej kategorii nominowano także: kampanię #NowaeRa, otwarcie Strefy Kobiców, premierę drugiej części „Historii Ruchu Chorzów” oraz zatrudnienie nowego trenera.

Piłkarz Roku 2021: Jakub Bielecki

Najlepszym piłkarzem Ruchu Chorzów w 2021 r. został Jakub Bielecki. Na bramkarza z Cichej wskazało 39,6% głosujących kibiców. - W 2021 r. Niebiescy rozegrali 38 ligowych spotkań – 18 wiosną w III lidze i 20 jesienią już na poziomie II ligi. „Bielu” wystąpił we wszystkich i aż 15 razy zachowywał czyste konto, wielokrotnie ratując drużynę przed stratą bramki – podkreślają w klubie. Nominowani byli także: Tomasz Foszmańczyk, Michał Mokrzycki, Łukasz Janoszka i Konrad Kasolik.

eRki 2021 - Piłkarz Roku
eRki 2021 - Piłkarz Roku

Bramka Roku 2021: Łukasz Janoszka w meczu ze Śląskiem II Wrocław

Blisko połowa z głosujących kibiców chorzowskiego Ruchu (48,2%) jako najładniejszą bramkę wskazała trafienie Łukasza Janoszki w meczu z rezerwami Śląska Wrocław. - Na drugim miejscu z identyczną liczbą oddanych głosów znalazły się gole Jakuba Siwka ze spotkania z LKS Goczałkowice oraz… druga z nominowanych bramek Łukasza Janoszki, tym razem z meczu z Pniówkiem w Pawłowicach, gdy popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego – informują na Cichej. Nominowano także bramkę Przemysława Szkatuły w meczu z Radunią Stężyca oraz gol Mariusza Idzika w spotkaniu z Zagłębiem II Lubin.

eRki 2021 - Bramka Roku
eRki 2021 - Bramka Roku

Mecz Roku 2021: Motor Lublin – Ruch Chorzów

Kibice Niebieskich za najlepszy mecz minionego roku uznali wyjazdowe starcie z Motorem Lublin, które uzyskało 35% głosów. - Sierpniowe spotkanie w Lublinie zgromadziło rekordową publiczność w tym sezonie II ligi – 9237 widzów, z czego ponad tysiąc stanowili fani Ruchu. Mecz był świetnym widowiskiem zarówno na boisku, jak i na trybunach. Po końcowym gwizdku powody do radości mieli jednak tylko goście z Chorzowa, którzy świętowali zwycięstwo 2:1 po bramkach Tomasza Foszmańczyka i Łukasza Janoszki – przypominają w klubie. Nominowano także mecze: Ruch Chorzów – Ślęza Wrocław, Ruch Chorzów – ROW Rybnik, KKS Kalisz – Ruch Chorzów oraz Ruch Chorzów – Śląsk II Wrocław.

eRki 2021 - Mecz Roku
eRki 2021 - Mecz Roku

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Piotr Drzewiecki

Piotr Drzewiecki (1950-2022) był filarem drużyny Ruchu

Marex Chorzów

Chorzowski zespół wicemistrzem Polski w futsalu

Ruch Chorzów sparingi

Kolejny sparing Niebieskich w sobotę na Kresach

15479

8 bramek w sparingu Ruchu. Świetny początek "Niebieskich"

Chiliński Siemianowski

Transfer po raz trzeci. Nastoletni napastnik w Ruchu

Ruch

Ruch rozpoczął przygotowania. Pojawili się nowi piłkarze

Stadion Ruchu Chorzów

II liga już pokazała pazurki. Ruch Chorzów tylko z remisem