Plebiscyt „eRki 2021”. Wyniki głosowania kibiców Ruchu Chorzów

Plebiscyt „eRki 2021” rozstrzygnięty. Kibice Ruchu Chorzów po raz pierwszy wybierali Piłkarza Roku, Bramkę Roku, Mecz Roku i Wydarzenie Roku. Sprawdźcie wyniki.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów awans

Wydarzenie Roku 2021: Awans

W kategorii Wydarzenie Roku głosowanie było jedynie formalnością. Kibice z ogromną przewagą (84,4% głosów) wskazali na awans Niebieskich do 2. ligi.

- Ruch wrócił na poziom centralny po dwóch latach nieobecności. Niebiescy wywalczyli awans w spektakularnym stylu. Wiosną wygrali aż 16 spotkań z rzędu i świętować mogli już na 3 kolejki przed zakończeniem sezonu. W całych rozgrywkach Ruch wygrał aż 30 z 36 rozegranych meczów, strzelając aż 93 bramki – przypominają na Cichej.

W tej kategorii nominowano także: kampanię #NowaeRa, otwarcie Strefy Kobiców, premierę drugiej części „Historii Ruchu Chorzów” oraz zatrudnienie nowego trenera.

Piłkarz Roku 2021: Jakub Bielecki

Najlepszym piłkarzem Ruchu Chorzów w 2021 r. został Jakub Bielecki. Na bramkarza z Cichej wskazało 39,6% głosujących kibiców. - W 2021 r. Niebiescy rozegrali 38 ligowych spotkań – 18 wiosną w III lidze i 20 jesienią już na poziomie II ligi. „Bielu” wystąpił we wszystkich i aż 15 razy zachowywał czyste konto, wielokrotnie ratując drużynę przed stratą bramki – podkreślają w klubie. Nominowani byli także: Tomasz Foszmańczyk, Michał Mokrzycki, Łukasz Janoszka i Konrad Kasolik.

eRki 2021 - Piłkarz Roku
eRki 2021 - Piłkarz Roku

Bramka Roku 2021: Łukasz Janoszka w meczu ze Śląskiem II Wrocław

Blisko połowa z głosujących kibiców chorzowskiego Ruchu (48,2%) jako najładniejszą bramkę wskazała trafienie Łukasza Janoszki w meczu z rezerwami Śląska Wrocław. - Na drugim miejscu z identyczną liczbą oddanych głosów znalazły się gole Jakuba Siwka ze spotkania z LKS Goczałkowice oraz… druga z nominowanych bramek Łukasza Janoszki, tym razem z meczu z Pniówkiem w Pawłowicach, gdy popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego – informują na Cichej. Nominowano także bramkę Przemysława Szkatuły w meczu z Radunią Stężyca oraz gol Mariusza Idzika w spotkaniu z Zagłębiem II Lubin.

eRki 2021 - Bramka Roku
eRki 2021 - Bramka Roku

Mecz Roku 2021: Motor Lublin – Ruch Chorzów

Kibice Niebieskich za najlepszy mecz minionego roku uznali wyjazdowe starcie z Motorem Lublin, które uzyskało 35% głosów. - Sierpniowe spotkanie w Lublinie zgromadziło rekordową publiczność w tym sezonie II ligi – 9237 widzów, z czego ponad tysiąc stanowili fani Ruchu. Mecz był świetnym widowiskiem zarówno na boisku, jak i na trybunach. Po końcowym gwizdku powody do radości mieli jednak tylko goście z Chorzowa, którzy świętowali zwycięstwo 2:1 po bramkach Tomasza Foszmańczyka i Łukasza Janoszki – przypominają w klubie. Nominowano także mecze: Ruch Chorzów – Ślęza Wrocław, Ruch Chorzów – ROW Rybnik, KKS Kalisz – Ruch Chorzów oraz Ruch Chorzów – Śląsk II Wrocław.

eRki 2021 - Mecz Roku
eRki 2021 - Mecz Roku

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Piotr Drzewiecki

Nie żyje Piotr Drzewiecki, jedna z legend Ruchu Chorzów

Vanja Markovic

Serbski pomocnik w Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Rekord Bielsko Biała

Remis na zakończenie zgrupowania

Żuk Siemianowski

Były gracz Evertonu przekonał do siebie Ruch

Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Kto został najlepszym piłkarzem Ruchu Chorzów 2021 roku?

Ruch Chorzów Motor Lublin

Bezbramkowy remis i bójka na trybunach

Ruch Chorzów

Przełożony mecz Ruchu Chorzów. COVID-19 u rywali z Siedlec