Planszówki w chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Planszówki wróciły do łask i stały się alternatywą dla gier komputerowych. Ich popularność stale rośnie, a wybór jest ogromny. Karciane, rodzinne, logiczne czy imprezowe – każdy znajdzie coś dla siebie. Teraz także w chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

fot. pixabay.com
Gry planszowe

W nowym roku Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza na spotkania miłośników gier planszowych. Pod szyldem „Szpilka” będą organizowane w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godzinach 17.00 – 21.00 w siedzibie CIM, przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. Pierwsze z nich zaplanowano na 20 stycznia 2022 r. - Mile widziani są wszyscy – doświadczeni gracze, którym potrzebny jest tylko duży stół i kilka krzeseł, jak i ci, którzy z planszówkami nie mieli dotąd wiele do czynienia i chcieliby zobaczyć na czym to polega – zapewniają w CIM.

– Gry planszowe są czymś, co wręcz idealnie wpisuje się w ideę międzypokoleniowości. Z powodzeniem mogą się przy nich bawić dzieci, młodzież, rodzice czy dziadkowie. I to w dowolnej konfiguracji. Stąd pomysł, aby wprowadzić w naszej instytucji cykliczne spotkania z planszówkami – tłumaczy Marta Jakubczyk, dyrektor CIM.

W CIM do wyboru jest kilkadziesiąt gier planszowych

Udział w spotkaniach i korzystanie z gier będzie bezpłatne. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z liczącej kilkadziesiąt tytułów biblioteki gier. – Mamy gry, w których należy odszukać identyczne symbole ukryte na kartach czy takie, w których układamy ozdobną mozaikę z kartoników wyglądających jak płytki rodem z Portugalii. Ale mamy i takie, w których możemy toczyć bitwy, mierzyć się w zaciekłych pojedynkach, budować i rozwijać miasta – opowiada Andrzej Nowak z CIM.

Wśród gier dostępnych w centrum są m.in.: Abalone, Botanik, Calico, Cytadela, Tajniacy, Mysterium Park czy Szarlatani z Pasikurowic. Pełna lista gier dostępna jest na stronie internetowej CIM. Jeśli kogoś zainteresuje konkretna gra, może ją zarezerwować na najbliższe spotkanie wysyłając maila na adres cim@cimchorzow.pl.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon