Plan na Majówkę 2021. W Parku Śląskim szczepienia przeciw COVID-19 bez rejestracji!

Przy okazji spaceru w Parku Śląskim będzie się można zaszczepić przeciw COVID-19 i to bez rejestracji. Przez całą Majówkę przy hali wystaw Kapelusz będzie działał specjalny punkt szczepień. Będzie można się tam zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji.

Park slaski punkt szczepien

Mobilny punkt szczepień w Parku Śląskim już stoi przed halą wystaw Kapelusz. Od 1 do 3 maja będzie się tam można zaszczepić bez rejestracji. Wystarczy posiadać e-skierowanie, przyjść i zaczekać w kolejce. Punkt będzie działał przez całą Majówkę od godz. 8.00 do 18.00. Szczepienia będą przeprowadzane jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.

– Zachęcamy do akcji wszystkie osoby, które takie skierowanie mają, włącznie z tymi osobami, które będą otrzymywać je w najbliższych dwóch, trzech dniach – mówi wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

W Parku Śląskim dostępnych będzie 2,5 tys. szczepionek

Na trzy weekendowe dni w Parku Śląskim dostępnych będzie około 2,5 tys. szczepionek. Tak, jak w innych punktach szczepień, będzie tam obecna kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

– Punkty szczepień spełniają wszystkie normy – zapewnia dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach dr n. med. Piotr Grazda – W takim kontenerze znajduje się miejsce rejestracji, poczekalnia, punkt szczepień i gabinet do konsultacji z osobą kwalifikującą się do szczepień – wymienia.

Szczepienia w Parku Śląski będą się odbywały według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

fot. Śląski Urząd Wojewódzki

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon