Placu zabaw nie będzie, bo Chorzów nie ma pieniędzy

Mieszkańcy osiedla Oswaldów w Chorzowie marzą o placu zabaw przy ul. Łagiewnickiej 110, ale na realizację tych marzeń nie mają co liczyć. Władze naszego miasta twierdzą, że sytuacja finansowa gminy nie pozwala na taką inwestycję.

Plac zabaw

Osiedle Oswaldów w Chorzowie oddalone jest od innych części miasta i choć dzieci tu nie brakuje, to nie mają się gdzie bawić. Mieszkańcy osiedla marzą o placu zabaw, a w ich imieniu, z prośbą o jego budowę, do prezydenta miasta zwrócił się radny Szymon Piecha.

- Mieszkańcy osiedla często muszą zabierać swoje dzieci na place zabaw zlokalizowane poza dzielnicą. Stworzenie placu zabaw na tym terenie znacznie zwiększy atrakcyjność tej części miasta – czytamy w interpelacji radnego.

Wiceprezydent Michalik: Chorzów nie ma możliwości realizowania nowych inwestycji

Wskazano nawet odpowiednie miejsce - obok boiska przy ul. Łagiewnickiej 110. Działka należy w całości do miasta, więc budowę place zabaw można zacząć choćby zaraz. Jest jednak pewien problem - miejski budżet.

- Ze względu na obecną sytuację finansową miasta Chorzów nie ma możliwości realizowania nowych inwestycji – wskazuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

W odpowiedzi dodaje jednak, że Wydział Inwestycji Komunalnych przygotuje kosztorys inwestycji i ujmie taki plac zabaw w wykazie planowanych zadań inwestycyjnych. Jest jednak pewien haczyk.

- Termin realizacji zadania uzależniony będzie od możliwości finansowych miasta Chorzów w kolejnych latach – czytamy w piśmie wiceprezydenta Michalika.

Wszystko wskazuje więc na to, że zanim na osiedlu Oswaldów powstanie plac zabaw, to dzieci zdążą już dorosnąć.

fot. Pixabay, Google

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon