Placu zabaw nie będzie, bo Chorzów nie ma pieniędzy

Mieszkańcy osiedla Oswaldów w Chorzowie marzą o placu zabaw przy ul. Łagiewnickiej 110, ale na realizację tych marzeń nie mają co liczyć. Władze naszego miasta twierdzą, że sytuacja finansowa gminy nie pozwala na taką inwestycję.

Plac zabaw

Osiedle Oswaldów w Chorzowie oddalone jest od innych części miasta i choć dzieci tu nie brakuje, to nie mają się gdzie bawić. Mieszkańcy osiedla marzą o placu zabaw, a w ich imieniu, z prośbą o jego budowę, do prezydenta miasta zwrócił się radny Szymon Piecha.

- Mieszkańcy osiedla często muszą zabierać swoje dzieci na place zabaw zlokalizowane poza dzielnicą. Stworzenie placu zabaw na tym terenie znacznie zwiększy atrakcyjność tej części miasta – czytamy w interpelacji radnego.

Wiceprezydent Michalik: Chorzów nie ma możliwości realizowania nowych inwestycji

Wskazano nawet odpowiednie miejsce - obok boiska przy ul. Łagiewnickiej 110. Działka należy w całości do miasta, więc budowę place zabaw można zacząć choćby zaraz. Jest jednak pewien problem - miejski budżet.

- Ze względu na obecną sytuację finansową miasta Chorzów nie ma możliwości realizowania nowych inwestycji – wskazuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

W odpowiedzi dodaje jednak, że Wydział Inwestycji Komunalnych przygotuje kosztorys inwestycji i ujmie taki plac zabaw w wykazie planowanych zadań inwestycyjnych. Jest jednak pewien haczyk.

- Termin realizacji zadania uzależniony będzie od możliwości finansowych miasta Chorzów w kolejnych latach – czytamy w piśmie wiceprezydenta Michalika.

Wszystko wskazuje więc na to, że zanim na osiedlu Oswaldów powstanie plac zabaw, to dzieci zdążą już dorosnąć.

fot. Pixabay, Google

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden