Pingwiny zadomowiły się w chorzowskim ZOO. Zobaczcie film!

Pochodzą ze Słowacji, ale w Chorzowie czują się jak w domu – to pingwiny, czyli nowi lokatorzy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Jak dobrze się bawią w naszym ZOO można zobaczyć na filmie, który opublikował Park Śląski.

Pingwiny chorzow

Pingwiny przyjechał do śląskiego ZOO pod koniec stycznia. Wcześniej wybudowano dla nich nowy obiekt, ale – jak informuje Park Śląski – na razie przebywają obok. Docelowo będą miały do dyspozycji budynek o powierzchni ponad 320 metrów kwadratowych oraz zewnętrzny wybieg pełen sztucznych skał i zakamarków.

- Nasze pingwiny będą już wkrótce mogły w nim się zadomowić. To gatunek, który pochodzi z Peru, więc wszystko zależy od temperatury. Gdy już będziemy mieli pewność, że warunki są optymalne, wypuścimy tu naszych podopiecznych – tłumaczy Daria Kroczek ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jak przypomina Park Śląski pingwiny wróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego po 43 latach. To stado z gatunku Humboldta. W sumie 11 ptaków (4 samice i 7 samców). Trafiły do Chorzowa z Ogrodu Zoologicznego w Koszycach na Słowacji. Kolejne 6 samic dotarło na Śląsk z Węgier. Wkrótce więc pewnie stado się powiększy.

fot. Park Śląski

https://www.youtube.com/watch?v=t4QfYuE5ODI&feature=emb_logo

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon