Piłkarze mówią to głośno. Ruch Chorzów celuje w kolejny awans (skarb kibica)

Ruch Chorzów zdołał wydostać się z III ligi, a kibicom od razu zaczął marzyć się kolejny awans. To łatwe nie będzie, choć "Niebiescy" mają na tyle ciekawy zespół, że w roli beniaminka może sprawić niespodziankę. Na początek muszą pokonać Pogoń Siedlce.

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów w świetnym stylu awansował do II ligi, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, że w trzeciej grupie III ligi był najlepszy. Po sezonie doszło jednak do małego trzęsienia ziemi. Z klubu odszedł jeden z głównych autorów sukcesu, czyli trener Łukasz Bereta.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Władze klubu jednak zareagowały bardzo szybko. Zatrudniono Jarosława Skrobacza, a niedługo później przyszły wzmocnienia. Tomasz Dyr i Filip Żagiel byli wyróżniającymi się postaciami w III lidze. Filip Nawrocki z kolei grał na poziomie II ligi w rezerwie Lecha Poznań.

Na pewno dużą stratą będzie brak Mariusza Idzika. Najskuteczniejszy napastnik "Niebieskich" nie przedłużył kontraktu i obecnie jest na etapie szukania klubu. Poza nim nie doszło do większych osłabień, co dobrze rokuje na najbliższe miesiące.

W meczach kontrolnych Ruch imponował skutecznością w starciach z klubami z niższych lig. Cenniejsze jednak były pojedynki z I-ligowcami. Z Koroną Kielce była porażka 0:1, a z Odrą Opole i GKS-em 1962 Jastrzębie były remisy. To pokazuje, że drużyna nie powinna odstawać na tle II-ligowych przeciwników.

Chorzowianie sezon rozpoczną od pojedynku z Pogonią Siedlce, czyli trzynastą drużyną poprzedniego sezonu. Potem zmierzą się z Motorem Lublin oraz spadkowiczem GKS-em Bełchatów. Te mecze dadzą pierwsze odpowiedzi, o co będzie walczyć Ruch jako beniaminek.

- Będziemy patrzeć w kierunku awansu i tutaj nie ma gadki o niczym innym. Tylko najwyższe cele interesują nas w Ruchu - mówi nowy nabytek Filip Żagiel.

RUCH CHORZÓW - SKARB KIBICA JESIEŃ 2021

SPARINGI

Hejnał Kęty - 9:0 (Neugebauer - dwie, Janoszka, Wójtowicz, Szczepan, Żagiel, Mokrzycki, Mucha, zaw. testowany)

GKS 1962 Jastrzębie - 1:1 (Witkowski - Żagiel)

Odra Opole - 0:0

Korona Kielce - 0:1 (Łukowski)

Ruch Zdzieszowice - 6:0 (Szczepan - dwie, Biskup - dwie, Szkatuła, Wójtowicz)

MKS Kluczbork - 3:0 (Neugebauer, Szczepan, Siwek)

Skalnik Sulejów - 6:2 (Siwek - dwie, Żagiel - dwie, Bąk, Biskup - Smolarczyk, Śliwka)

TRANSFERY

Do klubu: Tomasz Dyr (Ślęza Wrocław), Filip Nawrocki (Lech II Poznań), Jakub Nowak (po kontuzji), Patryk Sikora (po kontuzji), Maciej Styrczula (Podhale Nowy Targ), Daniel Szczepan (GKS 1962 Jastrzębie), Przemysław Szkatuła (Pniówek Pawłowice Śląskie), Filip Żagiel (Polonia Bytom).

Z klubu: Jakub Grzywaczewski, Bartosz Guzdek, Mariusz Idzik, Anatolij Kozłenko, Daniel Paszek, Jakub Słota.

KADRA

Bramkarze: Jakub Bielecki, Tomasz Nowak, Maciej Styrczula.

Obrońcy: Tomasz Dyr, Konrad Kasolik, Kacper Kawula, Marcin Kowalski, Bartłomiej Kulejewski, Kamil Lankocz, Mateusz Lechowicz, Bartosz Musiolik, Filip Nawrocki, Kacper Sadlak, Piotr Wyroba.

Pomocnicy: Kacper Będzieszak, Michał Biskup, Tomasz Foszmańczyk, Łukasz Janoszka, Nikodem Kokot, Piotr Kwaśniewski, Tomasz Mamis, Michał Mokrzyski, Adrian Matys, Krystian Mucha, Tomasz Neugebauer, Jakub Nowak, Jakub Rudek, Patryk Sikora, Jakub Siwek, Przemysław Szkatuła, Mateusz Wojtek, Tomasz Wójtowicz, Filip Żagiel.

Napastnicy: Kamil Janawa, Kamil Swikszcz, Daniel Szczepan.

Trener: Jarosław Skrobacz.

Uwaga: okno transferowe wciąż jest otwarte i z tego powodu nadal możliwe są ruchy kadrowe w drużynie.

TERMINARZ LIGOWY 2021

30.07 - Pogoń Siedlce (dom)

8.08 - Motor Lublin (wyjazd)

14.08 - GKS Bełchatów (d)

18.08 - Lech II Poznań (w)

21.08 - Garbarnia Kraków (d)

28.08 - Pogoń Grodzisk Mazowiecki (w)

4.09 - Chojniczanka Chojnice (d)

11.09 - KKS 1925 Kalisz (w)

18.09 - Wigry Suwałki (d)

25.09 - Sokół Ostróda (w)

2.10 - Stal Rzeszów (d)

10.10 - Radunia Stężyca (w)

16.10 - Wisła Puławy (d)

23.10 - Znicz Pruszków (w)

30.10 - Olimpia Elbląg (d)

6.11 - Śląsk II Wrocław (d)

13.11 - Hutnik Kraków (w)

20.11 - Pogoń Siedlce (w)

27.11 - Motor Lublin (d)

4.12 - GKS Bełchatów (w)

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon