Piłkarz Ruchu Chorzów powołany do reprezentacji Polski

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Europy. Wśród zawodników powołanych na najbliższe zgrupowanie znalazł się pomocnik Ruchu Chorzów, Tomasz Neugebauer – poinformował klub z Cichej.

fot. Ruch Chorzów/Tomasz Stefaniak
Ruch Chorzów Tomasz Neugebauer

Mariusz Rumak, trener piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 19, powołał na najbliższe zgrupowanie 21 zawodników. Szansę na grę w biało-czerwonych barwach dostał także Tomasz Neugebauer – pomocnik Ruch Chorzów.

Zgrupowanie kadry reprezentacji U-19 w Grodzisku Mazowiecki zaplanowano w dniach 3 – 5 października 2021. Po nim wybrani przez trenera Rumaka piłkarze wezmą udział w turnieju towarzyskim UEFA European Under-19 Championship, w ramach którego rozegrają trzy spotkania:

  • 6 października 2021 r., o godz. 18:00 z Finlandią (Grodzisk Mazowiecki)
  • 9 października 2021 r., o godz. 15:30 z Maltą (Swarzędz)
  • 12 października 2021 r., o godz. 13:00 z Ukrainą (Grodzisk Mazowiecki)
- Dla Tomasza Neugebauera, wyróżniającego się młodzieżowca Ruchu, to pierwsza szansa na występ w narodowych barwach w tej kategorii wiekowej. 18-latek zagrał we wszystkich dziesięciu dotychczasowych meczach 2. ligi, każde z nich rozpoczynając w wyjściowej jedenastce Niebieskich – czytamy na stronie klubu z Cichej.

Tomasz Neugebauer urodził się w 2003 r. w Wodzisławiu Śląskim. W latach 2009 – 2018 związany był z Młodzieżowym Klubem Piłkarskim Odra Centrum Wodzisław Śląski. Zawodnikiem Ruchu Chorzów jest od 2019 r., a zadebiutował w meczu z Foto Higieną-Gać, 8 sierpnia 2020 r.

Poza młodym pomocnikiem Niebieskich w kadrze piłkarskiej reprezentacji Polski U-19 znalazło się również dwóch piłkarzy w przeszłości szkolonych w Centrum Szkolenia Ruch Chorzów - Mateusz Lipp z Schalke 04 oraz Piotr Starzyński z Wisły Kraków.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Maciej Sadlok

Maciej Sadlok wrócił do piłkarskiego domu

Wisła Puławy Ruch Chorzów

Koniec marzeń o bezpośrednim awansie Niebieskich?

Marex Chorzów

Chorzowski zespół wicemistrzem Polski w futsalu

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Radunia Stężyca Ruch Chorzów

Niebiescy nadal niepokonani

KPR Ruch Chorzów

Ruch Chorzów zagra w lidze czesko-słowackiej!

Ruch chorzow kibice

Zaszczepieni wejdą na mecz Ruchu Chorzów poza limitem