Pijany rowerzysta z Chorzowa zatrzymany dwa razy w ciągu półtorej godziny

Dla rowerzysty z Chorzowa była to bardzo droga przejażdżka. Wsiadł na swój jednoślad pod wpływem alkoholu i został zatrzymany dwa razy w ciągu niespełna półtorej godziny. Oznacza to dla niego dwukrotny mandat. To z pewnością zabolało!

112

Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu od początku tego roku bardzo drogo kosztuje. Przekonał się o tym 43-letni rowerzysta z Chorzowa. I to dwukrotnie. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Wojska Polskiego w Świętochłowicach.

Pięć tysięcy złotych mandatu dla rowerzysty z Chorzowa

Badanie trzeźwości wykazało u niego blisko promil alkoholu. Zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Na tym się jednak nie skończyło.

- Niespełna półtorej godziny później inny patrol ponownie zatrzymał nieodpowiedzialnego 43-latka. Mężczyznę kolejny raz zbadano alkomatem. Był „prawie” trzeźwy. To „prawie” okazało się jednak „prawie” takim samym wynikiem, co wcześniej. Nieodpowiedzialny rowerzysta otrzymał więc kolejny mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych – informują mundurowi ze Świętochłowic.

Policjanci przypominają, że od 1 stycznia 2022 r. obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) mandat wynosi 2,5 tys. zł, a w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) 1 tys. zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon