Pierwszy ślub na Stadionie Śląskim w Chorzowie! „TAK” w Kotle Czarownic powiedział medalista olimpijski Paweł Fajdek

Stadion Śląski to arena wielu wielkich wydarzeń sportowych i muzycznych, ale takiej uroczystości jeszcze tam nie było. Paweł Fajdek, tegoroczny brązowy medalista igrzysk olimpijskich w rzucie młotem w Kotle Czarownic… wziął ślub - poinformowali zarządzający stadionem. Życiową wybranką gwiazdy lekkiej atletyki została jego wieloletnia partnerka Sandra Cichocka.

Paweł Fajdek jest jednym z ambasadorów Stadionu Śląskiego, więc to miejsce wybrał, by powiedzieć „TAK” swojej wybrance. Oficjalna część uroczystości dobyła się na głównej arenie śląskiego giganta, a obrączki nowożeńcom wręczała ich sześcioletnia córka. Obiad oraz przyjęcie weselne, w którym udział wzięła najbliższa rodzina i przyjaciele nowożeńców, zorganizowane zostały w przestrzeniach konferencyjnych stadionu.

- Nie pozostaje mi nic innego, jak w imieniu swoim i wszystkich pracowników Stadionu Śląskiego życzyć młodej parze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! Wyjątkowe miejsce na ślub to i wyjątkowe małżeństwo! – gratuluje Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Jan Widera prezes Stadionu Śląskiego oraz Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny obiektu byli obecni na tej wyjątkowej uroczystości. Złożyli nowożeńcom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli bukiet kwiatów oraz drobny upominek.

- Od marca 2015 roku ślub można wziąć w dowolnym miejscu. Młode pary najczęściej decydują się na plaże, ogrody i podobne miejsca. Jednak ślub na stadionie to zdecydowanie niecodzienny pomysł i jednocześnie pierwszy ślub w historii Stadionu Śląskiego – podkreśla dyrektor generalny Stadionu Śląskiego.

Paweł Fajdek podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdobył brązowy medal. W 2013 roku został najmłodszym Mistrzem Świata w rzucie młotem, czym zapisał się w historii światowego sportu. Później, w latach 2015, 2017 i 2019, trzykrotnie obronił ten tytuł. Jest również Mistrzem Europy z 2016 roku oraz dwukrotnym srebrnym medalistą tej imprezy (2014 oraz 2018). 9 sierpnia 2015 roku w Szczecinem, rzutem na odległość 83,93 m osiągnął swój rekord życiowy, który jest aktualnym rekordem Polski. W 2015 roku został uhonorowanych Złotym krzyżem Zasługi. Od 2020 roku jest ambasadorem Stadionu Śląskiego.

AKTUALIZACJA, 23.11.2021

Paweł Fajdek przyznał, że rzekomy ślub na Stadionie Śląskim to była tylko "powtórzona uroczystość". Formalnie związek małżeński zawarł 19 listopada we Wrocławiu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon