Pierwsze zimowe wzmocnienie Ruchu Chorzów

Z Bielska-Białej do Chorzowa. Niespełna 20-letni Piotr Wyroba, dotychczas grający w bielskim Rekordzie, związał się z chorzowskim Ruchem.

Piotr wyroba ruch chorzow

Kilka dni temu Ruch Chorzów opuścił utalentowany pomocnik Mateusz Winciersz, który przeszedł do Piasta Gliwice, a teraz drużynę Niebieskich zasilił Piotr Wyroba z bielskiego Rekordu. Zawodnik związał się z Ruchem umową obowiązującą do 30 czerwca 2023 r. z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

– Widać, że Ruch to klub bardzo poukładany, z wielką tradycją i kibicami. W barwach Rekordu dwa razy miałem okazję grać w Bielsku przeciwko „Niebieskim”. Doping fanów Ruchu, cała oprawa robiły naprawdę duże wrażenie. Już wchodząc do Klubu czuć, że bije od niego energia. Wierzę, że dam dobre znaki trenerowi i przebiję się do pierwszej jedenastki. I po awans! – mówił po podpisaniu umowy Piotr Wyroba (za ruchchorzow.com.pl).

Piotr Wyroba pochodzi z Bielska-Białej i od początku swojej kariery był związany z tamtejszym Rekordem. Grę w drużynie seniorskiej rozpoczął w wieku 17 lat i ma na koncie 50 spotkań w 3. lidze. Może grać zarówno jako środkowy pomocnik, jak i na środku obrony.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon