Pierwsze zatrzymanie po bijatyce na stadionie Ruchu Chorzów

Zatrzymano pierwszego z pseudokibiców, który brał udział w bijatyce na trybunach stadionu Ruchu Chorzów podczas piątkowego meczu z Motorem Lublin – podała chorzowska policja.

W piątek, 26 listopada 2021 r., Ruch Chorzów podejmował u siebie Motor Lublin. To był ostatni w tym roku mecz Niebieskich na własnym stadionie. Spotkanie zapowiadane jako hit jesieni zakończyło się bezbramkowym remisem. Mimo zimowej aury na trybunach było jednak gorąco. W trakcie pierwszej połowy spotkania kibice chorzowskiego Ruchu urządzili pokaz pirotechniczny, a później część z nich ruszyła w stronę sektora gości i – jak informuje policja - pokonała zabezpieczenia techniczne sektora buforowego.

- W tym samym czasie agresywni pseudokibice z Lublina wyrwali zabezpieczenie bramy wejściowej na sektor buforowy oraz przewrócili stoisko gastronomiczne, doprowadzając do konfrontacji siłowej z kibicami Ruchu Chorzów – relacjonuje chorzowska policja.

Na stadion wprowadzono policyjne grupy interwencyjne oraz funkcjonariuszy na koniach, którzy uspokoili kibiców obu drużyn. Zajście zostało nagrane, a policjanci ze specjalnej grupy do zwalczania przestępczości pseudokibiców zajęli się identyfikacją osób biorących udział w bijatyce.

Czytaj także:

Bezbramkowy remis i bójka na trybunach. Ostatni mecz Ruchu Chorzów na Cichej

- Pierwszego z agresorów zatrzymano już w niedzielę, a w dniu dzisiejszym (29 listopada – red.) usłyszał on zarzuty popełnienia przestępstwa. O dalszym jego losie zdecyduje prokurator – informuje chorzowska policja.

Funkcjonariusze z Chorzowa dodają, że ustalono już tożsamość kilkunastu osób biorących udział w bójce na stadionie Ruchu Chorzów, a ich zatrzymanie jest kwestią czasu. Chorzowska policja współpracuje w tej sprawie z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantami z Lublina. - Trwają dalsze intensywne czynności pod kątem ustalenia i zatrzymania wszystkich sprawców naruszeń prawa na chorzowskim stadionie – podkreślają policjanci.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon