Pierwsze ligowe zwycięstwo Niebieskich w 2022 r. Odkuliśmy się – mówi trener Ruchu

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Garbarnię Kraków 2:0 w 22. kolejce eWinner 2. ligi. To pierwsze ligowe zwycięstwo Niebieskich w tym roku. Co ciekawe według statystyk lepszy w tym spotkaniu był… zespół gospodarzy.

Garbarnia Kraków Ruch Chorzów

Niebiescy zrehabilitowali się za pierwsze spotkanie w tym roku. Po tym jak na własnym boisku tylko zremisowali z rezerwami Lecha Poznań, zaliczyli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. W 22. kolejce eWinner 2. ligi w sobotę, 5 marca 2022 r. pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków 2:0.

Pierwszą bramkę dla Ruchu Chorzów zdobył z rzutu karnego w 33. minucie Michał Mokrzycki. Drugą w 50. minucie dołożył Daniel Szczepan i była to trzecia bramka, którą zdobył wiosną dla Niebieskich. Wcześniej, w 38. minucie, Jakub Bielecki obronił rzut karny wykonywany przez Daniela Morysa.

- Jesteśmy zadowoleni. Odkuliśmy się troszeczkę za to spotkanie u siebie, które na pewno było ładniejsze. Być może nawet lepsze w naszym wydaniu, ale niestety nie udało się dowieźć zwycięstwa. Byliśmy pełni nadziei, że dzisiaj te punkty nadrobimy i tak się stało - za co dziękuję chłopakom i kibicom, którzy przybyli, bo są z nami cały czas – mówił po meczu trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz (za Ruch TV).

Według statystyk przygotowanych przez InStat, które zaprezentował Ruch Chorzów w tym meczu… lepsza była Garbarnia Kraków. Zespół gospodarzy miał więcej okazji bramkowych (5:3), więcej celnych strzałów (8:3), więcej celnych podań (77%:75%) czy dłużej posiadał piłkę (56%:44%). To jednak nie pomogło Garbarni w zdobyciu bramki.

Garbarnia Kraków – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

• 0:1 Michał Mokrzycki rzutu karnego, 33 min.
  • 0:2 Daniel Szczepan, 50 min.

Garbarnia Kraków: Frątczak – Morys, Bartków, Nakrosius (74 Kardas), Bentkowski (70 Banach) – K. Duda (82 Malik), M. Duda, W. Szywacz (74 M. Nowak) – Słomka (46 Rogoziński), Klec, Feliks; trener; Maciej Musiał. Rezerwowi: Kozioł, Marszalik, Derenda.

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Sikora, R. Szywacz – Żuk (85 Będzieszak), Mokrzycki, Marković, Malec (61 Wójtowicz) – Foszmańczyk, Janoszka (90 Wyroba) – Szczepan (85 Chiliński); trener: Jarosław Skrobacz. Rezerwowi: Osobiński, Kowalski, Szkatuła, Żagiel, Stępień.

Żółte kartki: Bartków, Banach – Kasolik, Bielecki, Foszmańczyk, Chiliński.

Sędziował: Mateusz Zlotnicki (Lublin).