Pierwsze ligowe zwycięstwo Niebieskich w 2022 r. Odkuliśmy się – mówi trener Ruchu

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Garbarnię Kraków 2:0 w 22. kolejce eWinner 2. ligi. To pierwsze ligowe zwycięstwo Niebieskich w tym roku. Co ciekawe według statystyk lepszy w tym spotkaniu był… zespół gospodarzy.

fot. Ruch Chorzów/Tomasz Stefanik
Garbarnia Kraków Ruch Chorzów

Niebiescy zrehabilitowali się za pierwsze spotkanie w tym roku. Po tym jak na własnym boisku tylko zremisowali z rezerwami Lecha Poznań, zaliczyli pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. W 22. kolejce eWinner 2. ligi w sobotę, 5 marca 2022 r. pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków 2:0.

Pierwszą bramkę dla Ruchu Chorzów zdobył z rzutu karnego w 33. minucie Michał Mokrzycki. Drugą w 50. minucie dołożył Daniel Szczepan i była to trzecia bramka, którą zdobył wiosną dla Niebieskich. Wcześniej, w 38. minucie, Jakub Bielecki obronił rzut karny wykonywany przez Daniela Morysa.

- Jesteśmy zadowoleni. Odkuliśmy się troszeczkę za to spotkanie u siebie, które na pewno było ładniejsze. Być może nawet lepsze w naszym wydaniu, ale niestety nie udało się dowieźć zwycięstwa. Byliśmy pełni nadziei, że dzisiaj te punkty nadrobimy i tak się stało - za co dziękuję chłopakom i kibicom, którzy przybyli, bo są z nami cały czas – mówił po meczu trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz (za Ruch TV).

Według statystyk przygotowanych przez InStat, które zaprezentował Ruch Chorzów w tym meczu… lepsza była Garbarnia Kraków. Zespół gospodarzy miał więcej okazji bramkowych (5:3), więcej celnych strzałów (8:3), więcej celnych podań (77%:75%) czy dłużej posiadał piłkę (56%:44%). To jednak nie pomogło Garbarni w zdobyciu bramki.

Garbarnia Kraków – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

  • 0:1 Michał Mokrzycki rzutu karnego, 33 min.
  • 0:2 Daniel Szczepan, 50 min.

Garbarnia Kraków: Frątczak – Morys, Bartków, Nakrosius (74 Kardas), Bentkowski (70 Banach) – K. Duda (82 Malik), M. Duda, W. Szywacz (74 M. Nowak) – Słomka (46 Rogoziński), Klec, Feliks; trener; Maciej Musiał. Rezerwowi: Kozioł, Marszalik, Derenda.

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Sikora, R. Szywacz – Żuk (85 Będzieszak), Mokrzycki, Marković, Malec (61 Wójtowicz) – Foszmańczyk, Janoszka (90 Wyroba) – Szczepan (85 Chiliński); trener: Jarosław Skrobacz. Rezerwowi: Osobiński, Kowalski, Szkatuła, Żagiel, Stępień.

Żółte kartki: Bartków, Banach – Kasolik, Bielecki, Foszmańczyk, Chiliński.

Sędziował: Mateusz Zlotnicki (Lublin).

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Podhale Nowy Targ

Wystarczyło pięć minut w końcówce spotkania

Piotr Drzewiecki

Nie żyje Piotr Drzewiecki, jedna z legend Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Lech II Poznań

Remis w pierwszym spotkaniu piłkarskiej wiosny na Cichej

Ruch Chorzów Rekord Bielsko Biała

Remis na zakończenie zgrupowania

Żuk Siemianowski

Były gracz Evertonu przekonał do siebie Ruch

Historia Ruchu Chorzów

Zaprezentowano drugą cześć „Historii Ruchu Chorzów”

Ruch Chorzów Motor Lublin

Bezbramkowy remis i bójka na trybunach