Pierwsze Igrzyska Parku Śląskiego. Co zaplanowano?

We wtorek, 17 maja 2022 r., odbędą się pierwsze w historii Igrzyska Parku Śląskiego. To będzie gra terenowa, w której mogą wziąć udział uczniowie klas 6 i 7 szkół podstawowych z województwa śląskiego. Przedłużono termin zapisów.

fot. Park Śląski
Igrzyska Parku Śląskiego

Igrzyska Parku Śląskiego organizują wspólnie park oraz Stadion Śląski, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”, Planetarium – Śląski Park Nauki oraz Śląski Ogród Zoologiczny. Zawody, które odbędą się 17 maja 2022 r., skierowane są do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych z województwa śląskiego. Drużyny mogą zgłaszać nauczyciele. Na stronie Parku Śląskiego dostępny jest formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać na adres: marketing@parkslaski.pl. Zapisy przedłużono do 12 maja 2022 r.

Gra terenowa w Parku Śląskim

Igrzyska będą miały charakter gry terenowej. Czteroosobowe drużyny spotkają się na starcie, który zaplanowano przed recepcją Stadionu Śląskiego, skąd wyruszą w teren. Po Parku Śląskim będzie ich prowadzić przygotowana na tę okazję mapa, a do wybranych lokalizacji będą musieli dotrzeć pieszo lub Kolejką Linową „Elka”.

W każdym miejscu czekają na nich wyzwania – w sumie pięć zadań fizyczno-manualnych oraz pięć quizów. Testy z pytaniami jednokrotnego wyboru do rozwiązania będą w parkowej aplikacji mobilnej. Drużyny zgodnie z kolejnością nadesłanych zgłoszeń będą rozpoczynały grę od godziny 9.00 co 5 minut, każdorazowo po 5 drużyn. Ostatni start odbędzie się o godz. 9.45. Przewidywany czas gry wynosi 3 godziny. Meta Igrzysk Parku Śląskiego zaplanowana jest na Dużej Łące w okolicy budynku dyrekcji Parku Śląskiego.

Oceniany będzie całkowity czas wykonania gry (od punktu startu do mety) oraz poprawność wykonania zadań. Zaliczenie zadania fizyczno-manualnego pozwala na rozpoczęcie quizu. Za każdą niepoprawną lub brak odpowiedzi w quizie będzie doliczana 1 minuta do czasu całkowitego wykonania gry przez drużynę. Trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu drobne upominki.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon