Pierwsza porażka Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów przegrał na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 0:1. To pierwsza porażka Niebieskich w tym sezonie.

Ruch sleza

Ruch Chorzów przeważał na boisku we Wrocławiu, ale zabrakło skuteczności. Więcej szczęścia miała Ślęza, gdy w 65. minucie z dystansu uderzył Hubert Muszyński.

– W przerwie powiedziałem, że może być tak, że drużyna która pierwsza strzeli gola, wygra ten mecz i tak się stało. W drugiej połowie to my zaczęliśmy lepiej grać, troszkę dominowaliśmy na tym boisku, aczkolwiek to Ślęza strzeliła bramkę, a po niej było dużo nerwowości i ta gra się nie kleiła. Na pewno Ślęza lepiej zaczęła ten mecz, miała dwie bardzo dobre sytuacje. Tomek je wybronił, ale też później im dłużej graliśmy, tym mieliśmy przewagę i zabrakło takiej kropki nad „i” w postaci bramki – mówił po spotkaniu trener Niebieskich, Łukasz Bereta.

Niebiescy pozostają liderem tabeli

Ruch Chorzów wrócił z Wrocławia bez punktów, ale pozostaje liderem tabeli. Niebieskich czeka teraz dwutygodniowa przerwa, bo zaplanowane w 7. kolejce spotkanie z Zagłębiem II Lubin zostało przełożone na październik z powodu problemów epidemicznych w zespole z Dolnego Śląska.

- Przerwa na pewno się przyda. Mieliśmy problemy zdrowotne, w tym meczu nie zagrał jeszcze „Fosa”, Mario też mało trenował w tygodniu, „Ecik” trenował, ale narzekał na drobny uraz. Jeżeli tych meczów jest tak dużo, musimy rotować tymi zawodnikami, a jeżeli wypadły też ci zawodnicy ofensywni, to nie mieliśmy za bardzo kogo wpuścić do przodu – tłumaczy trener Ruchu.

W 8. kolejce Niebiescy zmierzą się z Polonią Bytom, która do tej pory rozegrała tylko dwa spotkania i zajmuje 12 miejsce w tabeli.

https://www.youtube.com/watch?v=4VnL9Db5lH8

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow

Za Ruchem jestem od bajtla. Ten sezon to piękna historia

Stadion Śląski

Mecz Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim? Blisko porozumienia!

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim

Polska zagra o mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim?

Wielkie Derby Śląska

Krajobraz po Wielkich Derbach Śląska

Ruch Chorzów Przemysław Szur

Ruch Chorzów wzmacnia obronę

Ruch Chorzów KKS Kalisz

Trzy punkty zostały na Cichej

Ruch Chorzów stadion

Radni zdecydowali w sprawie pieniędzy dla Ruchu Chorzów