Piękny uśmiech w kilka chwil - bonding zębów

Piękny uśmiech jest możliwy, nawet po nieestetycznych ubytkach na powierzchni zębów, które mogły powstać np. podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Dzięki mikroinwazyjnej metodzie można odbudować zęby i cieszyć się pięknym, białym uśmiechem bez żadnych skaz. Bonding pozwala na wypełnienie wyszczerbień, ukruszeń, a także starć zębów. Dzięki niemu można także zwalczać przebarwienia i osiągnąć tak zwany "Hollywood Smile" czyli uśmiech niczym u aktorów filmowych. Na czym polega bonding zębów? Jakich efektów można się spodziewać?

Zdjęcie Główne

Bonding zębów, czyli sposób na piękny uśmiech

Bonding to metoda odbudowy zębów, która polega na uzupełnianiu różnego rodzaju drobnych ubytków za pomocą żywic kompozytowych. Jest to zabieg przeprowadzany z zakresie stomatologii estetycznej. Ogromną zaletą tej metody jest możliwość dopasowania odcienia kompozytu do zębów, przez co uśmiech będzie wyglądał naturalnie. Podczas nakładania żywicy kompozytowej dochodzi do adhezji. Choć nazwa tego zjawiska jest trudna, sam proces jest bardzo prosty. Materiał przylega do powierzchni zęba i szczelnie się z nim łączy. Nie wymaga ingerencji w uzębienie, dzięki czemu nie trzeba obawiać się bólu ani dyskomfortu.

Bonding - czego się spodziewać podczas zabiegu?

Bonding to nowoczesny zabieg, który nie wymaga szlifowania powierzchni zęba. Jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta. Stomatolog oczyszcza zęby i na ich powierzchnię nakłada specjalny materiał kompozytowy, który w szybki i skuteczny sposób zmienia wygląd zębów. Sam zabieg jest krótki i wystarczy jedna wizyta, by cieszyć się pięknym uśmiechem. Co ważne, jest to proces odwracalny i w każdej chwili można zdjąć lub wymienić materiał kompozytowy. Trwa to tak samo krótko, jak nakładanie.

Zabieg bondingu zębów nie jest wykonywany w każdym gabinecie stomatologicznym, dlatego warto sprawdzić wcześniej, czy dentysta wykonuje bonding. Jednym z gabinetów, w którym można wykonać taki zabieg, jest Klinika Uśmiechu w Chorzowie. Na stronie internetowej kliniki można zobaczyć efekty bondingu i przekonać się, jak spektakularne efekty daje ta metoda.

Bonding - kiedy warto wybrać ten zabieg?

Stomatolodzy zalecają bonding zębów w różnych przypadkach. Kiedy warto wybrać właśnie tę metodę odbudowywania powierzchni zębów? W przypadku, gdy:

  • wybielanie zębów w przeszłości było nieefektywne,
  • pacjent ma żółty odcień zębów i chce je wybielić,
  • pacjent ma wypełnienia w zębach, które nie pasują kolorem do odcienia szkliwa,
  • zęby uległy starciu,
  • brzegi zębów są uszczerbione,
  • pacjent ma spore przerwy pomiędzy zębami,
  • zęby są krzywe, a można skorygować ich kształt bez leczenia ortodontycznego,
  • po leczeniu ortodontycznym, jeśli zęby są starte.

Jeśli uśmiech pacjenta nie cieszy go tak, jak wcześniej, warto wybrać się na bonding. To zabieg, który podczas jednej wizyty sprawi, że zęby będą znów białe i równe. Odbudowa zębów za pomocą kompozytu da świetne efekty, a pacjent będzie się uśmiechać jeszcze w gabinecie stomatologicznym. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.klinikausmiechu.com/bonding/.

Czy bonding zębów jest dla każdego?

Bonding to metoda znacznie tańsza od odbudowy porcelanowej. Dlatego też jest bardziej dostępny dla pacjentów. Choć mówi się o tym, że odbudowa utrzymuje się w idealnym stanie do 5 lat, w pacjenci gabinetu Klinika Uśmiechu cieszą się nawet 11-letnimi efektami zabiegu. Co zrobić, by bonding był tak trwały? Po pierwsze: wybrać profesjonalistów w tej dziedzinie. A później należy dbać o prawidłową higienę oraz pojawiać się na wizytach kontrolnych zaleconych przez lekarza.

Co ważne, wypełnienie kompozytowe nie zmienia swojego koloru. Gdy zostanie dobrane idealnie do odcienia zębów, nie będzie się o nich odróżniać przez cały okres utrzymywania się kompozytu. Pacjent musi tylko dbać o odpowiednią higienę, oczyszczanie zębów z osadu i kamienia.

Bonding zębów - efekty

Efekty, które daje bonding zębów są spektakularne. W ciągu jednej wizyty można odbudować wszelkie uszkodzenia zębów, które pojawiły się na przestrzeni lat. Metoda ta jest bezbolesna i szybka. Dzięki niej pacjenci mogą cieszyć się uśmiechem niczym z hollywoodzkich filmów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon