Park Śląski zaprasza na Muzyczny Bukiet Róż

W niedzielę, 12 lipca, rozpoczyna się kolejna edycja „Muzycznego Bukietu Róż”. Na początek Park Śląski przygotował dla melomanów piosenki Anny German. Kolejne koncerty będą się obywać w Rosarium w każdą niedzielę wakacji.

Bukiet

W tym roku, w związku z modernizacją Ogrodu Japońskiego, koncerty wracają na swoje stare miejsce – do Ogrodu Różanego. Muzyczna uczta odbywać się będzie w każdą wakacyjną niedzielę od godz. 16.00.

– Muzyka klasyczna i róże pasują do siebie idealnie. Cieszymy się, że znów mogą się spotkać w naszym Rosarium. Jesteśmy przekonani, że przed nami siedem wyjątkowych koncertów, które z pewnością przypadną do gustu publiczności - podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

W przygotowaniu koncertów uczestniczy, sąsiadujący z parkiem, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Wojciecha Kilara w Katowicach. W kilku koncertach na parkowej scenie pojawią uczniowie, nauczyciele i absolwenci tej placówki.

W programie „Muzycznego Bukietu Róż” znajdą się m.in. piosenki Anny German, repertuar popularny, muzyka dawna w wielu odsłonach oraz muzyka filmowa. Na scenie zobaczymy m.in. Zespół „Recital Bal u Posejdona”, Maes- trio ze śpiewem, Kwartet Smyczkowy Crystal, – Piotr Kudełka „Pedro et Maria”, TODO ART TRIO oraz Guitar Trio.

Pełny program „Muzycznego Bukietu Róż”:

  • 12.07 – Zespół „Recital Bal u Posejdona” - piosenki Anny German

  • 19.07 – Maes-trio ze śpiewem - repertuar popularny

  • 26.07 – Kwartet Smyczkowy Crystal - kwartesencja

  • 2.08 – Piotr Kudełka „Pedro et Maria” - letnia bossa nova

  • 9.08 – TODO ART TRIO - koncert muzyki filmowej

  • 16.08 – Muzyka Dawna w wielu odsłonach

  • 23.08 – Wieczorek Guitar Trio

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon