Park Śląski: Zapisy na Bieg Wiosenny 2021

Za miesiąc odbędzie się ósma edycja Biegu Wiosennego. To 10 km po Parku Śląskim z metą na Stadionie Śląskim. Zapisy już ruszyły i przez najbliższe dwa tygodnie obowiązuje obniżona opłata startowa.

Bieg wiosenny

Bieg Wiosenny 2021 odbędzie się 7 marca, ale online zapisać można się już teraz. Do 19 lutego opłata startowa wynosi 59 złotych, od 20 do 28 lutego koszt to 69 zł. Pakiet startowy będzie można zakupić także w biurze zawodów 5 i 6 marca. Będzie to jednak tylko 100 pakietów, a koszt wyniesie 80 zł.

Bieg Wiosenny wraca po rocznej przerwie

To już ósma edycja biegu, który odbędzie się po rocznej przerwie spowodowanej przez pandemię. Po raz trzeci zawodnicy pobiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski, gdzie znajdzie się meta biegu. Dwa lata temu w biegu wzięło udział ponad 2,3 tys. osób, a najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas – 31 minut i 17 sekund i pobił rekord trasy.

- W tym roku zawodnicy mają do pokonania jedną, bardzo urozmaiconą pętlę i dosyć długi podbieg przy alei Leśnej - nie należy ona do łatwych, ale ma ciekawy profil. Zawodnicy startują z Pól Marsowych i będą wypuszczani indywidualnie, między godziną 9:00 a 13:00 – informuje Park Śląski.

Park Śląski podkreśla, że dla zawodników przygotowano atrakcyjne pakiety startowe – w nich m.in. pamiątkowy medal i specjalny gadżet.
Bieg przeprowadzony ma być zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon