Park Śląski w Chorzowie znów pełen gości

Od 20 kwietnia znów można korzystać z lasów, zieleńców i parków – na ten moment wielu czekało z niecierpliwością. Widać to na zdjęciach z Parku Śląskiego, gdzie znów zapełniły się zielone alejki.

Parkotwarty1

Spacerkiem, biegiem lub na rowerze… Park Śląski znów żyje

W poniedziałek, 20 kwietnia, wczesnym rankiem pracownicy Parku Śląskiego barierki i taśmy blokujące wejście na teren parku i mieszkańcy regionu mogli odetchnąć parkowym powietrzem. Już w pierwszych godzinach nie brakowało tam spacerujących rodzin, biegaczy cz rowerzystów. Władze parku przypominają jednak o obowiązujących obostrzeniach:

  • spacerować można, ale z osobami z najbliższego otoczenia, z którymi przebywa się w warunkach domowych
  • należy zachować odległość 2 m
  • obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej (może być to maseczka lub chusta)
  • place zabaw i siłownie pod chmurką, miejsca grillowe – nadal są zamknięte

Na terenie parku czynne są parkingi – przy wjeździe od AKS Chorzów oraz od ul. Złotej. Nadal, w związku z sytuacją epidemiologiczną, nieczynna jest jednak kolejka linowa „Elka”.

Park Śląski został zamknięty 1 kwietnia

Przypomnijmy, że Park Śląski z powodu epidemii koronawirusa - tak jak pozostałe takie miejsca w kraju – został zamknięty 1 kwietnia. Jednak już wcześniej, bo 21 marca, w parku wygrodzone zostały wszystkie urządzenia służące rekreacji. Pojawiły się także apele o to, by nie poruszać się po parku.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon