Park Śląski rozbłyśnie. Będzie 200 nowych latarni

Będzie jaśniej, a do tego oszczędnie. Ścieżki, alejki czy kultowe obiekty w Parku Śląskim zostaną doświetlone. Podpisano umowę na dostawę 200 nowych, ledowych latarni – poinformowały władze parku.

fot. Park Śląski
Park Śląski oświetlenie

Nowe słupy oświetleniowe będą miały około czterech metrów wysokości i mają się komponować z oświetleniem istniejącym już na głównych alejach Parku Śląskiego.

- Bardzo istotną kwestią, zwłaszcza w dobie szalejących cen energii elektrycznej, jest to, iż będą to lampy LED-owe klasy energetycznej A++. Żarówki będą o mocy 50 W, co przekłada się na zwiększenie ilości światła w stosunku do standardowej żarówki o tej mocy o około 1000 proc! - podkreślają w Parku Śląskim.

Zgodnie z umową 200 nowych latarni trafi do chorzowskiego parku w ciągu najbliższego roku. Pierwsze 33 słupy oświetleniowe wykonawca ma zamontować w ciągu 100 dni. - Jako pierwsze z miejsc, które zostaną doświetlone, wybrano Ściany Mozaikowe znajdujące się przy Alei Głównej (w ubiegłym roku zostały gruntownie zmodernizowane), nowe lampy zamontowane zostaną także na psim wybiegu oraz w okolicy świątyni Petrycha – czytamy w komunikacie Parku Śląskiego.

W następnej kolejności nowe oświetlenie znajdzie się także w Ogrodzie Społecznym, przy Hali Wystaw Kapelusz czy placu zabaw niedaleko wejścia do parku od ul. Harcerskiej. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 450 tys. zł, a wykonawcą jest spółka GSL z Chorzowa.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon