Park Śląski: Kolejna inwestycja zakończona

Zakończono kolejną inwestycję w Parku Śląskim. Prace związane były z remontem następnych parkowych alejek. Gdzie będzie można wygodnie pospacerować?

Park slaski alejki

Tym razem wyremontowano alejki wokół kręgów tanecznych w Parku Śląskim. Położono tam nową nawierzchnię asfaltową, a do małych kręgów poprowadzono ścieżki z kostki brukowej.

– Zdecydowaliśmy się na odnowienie asfaltowej nawierzchni. Zrobiliśmy to m.in. z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, rodzicach z małymi dziećmi, którzy spacerują z wózkami. Teraz bez przeszkód można tutaj jeździć na rowerkach, czy hulajnogach – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Przy okazji tych prac wzmocniono także podbudowę drogi pod duży krąg taneczny. Do końca przyszłego roku to kultowe miejsce w chorzowskim parku ma odzyskać dawny blask. Starsi z pewnością pamiętają, że były tam organizowane potańcówki i koncerty. Władze Parku Śląskiego zapowiadają, że potencjał tego miejsce będzie na nowo wykorzystany, a wzmocniona podbudowa drogi pozwoli na organizację dużych imprez.

- Park Śląski jest unikatowy w skali świata. Dla Zarządu Województwa również jest to niezwykle ważne miejsce. Widzę, że park zmienia się w błyskawicznym tempie, kolejne oddawane inwestycje ogromnie cieszą, szczególnie jeśli są one wykonywane dobrze i terminowo – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Remont parkowych alejek wokół kręgów tanecznych kosztował blisko 1,3 mln zł.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon