Park Śląski: Kanał Regatowy bez wody

W ramach ćwiczeń chorzowska Straż Pożarna wypompuje wodę z Kanału Regatowego w Parku Śląskim. Wykorzystają to władze parku, by określić zakres koniecznego remontu kanału.

Park slaski kanal regatowy

Przebudowa Kanału Regatowego to jedna z zaplanowanych inwestycji w ramach dużej rewitalizacji całego Parku Śląskiego. Koncepcja zakłada modernizację nabrzeży, mostków nad kanałem, zejść i schodów oraz przystani kajakowej.

Przygotowania do przebudowy Kanału Regatowego w Parku Śląskim

Przy przygotowaniach do remontu kanału pomoże Straż Pożarna. Funkcjonariusze z Chorzowa, w ramach ćwiczeń i doskonalenia na wypadek powodzi, budują tamę oddzielającą Kanał Regatowy od Stawu Przystań. Woda z kanału zostanie przepompowana do stawu, co pozwoli na zbadanie stanu nabrzeży.

- Pamiętając o ekosystemie, wszystko będzie przebiegało zgodnie z naturą - na dnie zbiornika zostanie woda tak, aby nie ucierpiały zwierzęta wodne. W razie konieczności zostaną one przeniesione do stawu – informuje Park Śląski.

Zakończenie ćwiczeń Straży Pożarnej i prac, które mają ocenić stan nabrzeży Kanału Regatowego planowane jest na 19 marca.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon