Park Śląski: Kanał Regatowy bez wody

W ramach ćwiczeń chorzowska Straż Pożarna wypompuje wodę z Kanału Regatowego w Parku Śląskim. Wykorzystają to władze parku, by określić zakres koniecznego remontu kanału.

Park slaski kanal regatowy

Przebudowa Kanału Regatowego to jedna z zaplanowanych inwestycji w ramach dużej rewitalizacji całego Parku Śląskiego. Koncepcja zakłada modernizację nabrzeży, mostków nad kanałem, zejść i schodów oraz przystani kajakowej.

Przygotowania do przebudowy Kanału Regatowego w Parku Śląskim

Przy przygotowaniach do remontu kanału pomoże Straż Pożarna. Funkcjonariusze z Chorzowa, w ramach ćwiczeń i doskonalenia na wypadek powodzi, budują tamę oddzielającą Kanał Regatowy od Stawu Przystań. Woda z kanału zostanie przepompowana do stawu, co pozwoli na zbadanie stanu nabrzeży.

- Pamiętając o ekosystemie, wszystko będzie przebiegało zgodnie z naturą - na dnie zbiornika zostanie woda tak, aby nie ucierpiały zwierzęta wodne. W razie konieczności zostaną one przeniesione do stawu – informuje Park Śląski.

Zakończenie ćwiczeń Straży Pożarnej i prac, które mają ocenić stan nabrzeży Kanału Regatowego planowane jest na 19 marca.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park slaski elka

Wielkanoc 2021 w Parku Śląskim. Jakie atrakcje...

Pies spacer

Park Śląski z psem. Gdzie można wejść i z...

Park slaski

Poszukiwanie wiosny w Parku Śląskim. Spacery z...

Chorzow zoo pingwiny

Chorzów zoo: Od kwietnia 2021 r. nowe godziny...

Park slaski elka

Chorzów: Elka w Parku Śląskim zaprasza w...

Bieg wiosenny

Bieg Wiosenny 2021: Przebieg trasy w Parku...

Kondor wielki

Chorzów: Smutna wiadomość z ZOO. Zmarł...