Park Śląski. Aleja Łani jak nowa, na jednym z parkingów wymieniono nawierzchnię

W Parku Śląskim zakończono kolejną inwestycję. Zmodernizowana została aleja Łani, która prowadzi do jednej z najpopularniejszych restauracji w parku, a także do Galerii Rzeźby Śląskiej. Można już także korzystać z odnowionego parkingu przy alei Dojazdowej.

Wykonawcą prac była firma Drogopol z Katowic – przetarg rozstrzygnięty został pod koniec wakacji, natomiast końcowych odbiorów dokonano w miniony weekend. Na czym polegały prace? Aleję Łani zmodernizowano na całej długości – nowy asfalt położono w sumie na 750-metrowym odcinku. Co więcej, wzmocniono także podbudowę. To bardzo ważne, ponieważ z alei Łani korzystać będzie mógł transport ekologiczny, a także wycieczkowe autobusy do Planetarium Śląskiego i parkowych restauracji. To – jak wyjaśniają w Parku Śląskim – alternatywna trasa w przypadku remontu innych ciągów komunikacyjnych.

Prace modernizacyjne zakończyły się na parkingu przy alei Dojazdowej – na wysokości parku linowego. Pozbyto się dotychczasowej, szutrowej nawierzchni – w zamian wylano betonową. Na odnowionym parkingu są miejsca dla 126 samochodów. Mogą tu również parkować autobusy, co wcześniej nie było możliwie z powodu zbyt miękkiej nawierzchni. Koszt prac to blisko 980 tys. zł brutto.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon