Pandemiczne tajemnice? Sanepid nie informuje już o liczbie zakażonych koronawirusem w Chorzowie!

Ktoś chce ukryć dane o liczbie zakażonych koronawirusem w Chorzowie? Od poniedziałku, 24 listopada, sanepid nie informuje już o sytuacji epidemiologicznej w mieście.

Covid19

Do tej pory każdego dnia przed południem na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie ukazywały się informacje o liczbie potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, pozytywnych wynikach testów z ostatniej doby, liczbie osób hospitalizowanych i przebywających na kwarantannie, a także liczbie ozdrowieńców i zmarłych. Od poniedziałku, 24 listopada, decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, chorzowski sanepid nie podaje już jednak takich informacji.

Urząd Miasta Chorzów jest zaskoczony decyzję Głównego Inspektoratu Sanitarnego

- Jesteśmy tym zaskoczeni, ponieważ do tej pory to właśnie chorzowski sanepid przekazywał nam informację o liczbie zakażonych, poddanych kwarantannie, liczbie zgonów czy ozdrowieńców (…) Nie mamy informacji, czy i gdzie ewentualnie można będzie śledzić raporty zakażeń na poziomie miast, jak to było do tej pory – informuje chorzowski Urząd Miasta.

To efekt nowego systemu raportowania wprowadzonego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Narzędzie rejestracji danych epidemiologicznych zostały ujednolicone, a dane dostępne na stronie GIS.

- Przeprowadzona w całej Polsce analiza danych dotyczących przypadków zakażeń SARS-CoV-2 wykazała różnicę na poziomie 22 tys. wyników między systemem elektronicznym, a innymi używanymi dotychczas narzędziami zbioru danych – czytamy w komunikacie GIS.

W rządowym raporcie zgubiono 3 przypadki śmiertelne z Chorzowa?

Chorzowski sanepid odsyła więc teraz na rządową stronę z raportem zakażeń koronawirusem. Tam jednak trzeba nie znajdziemy tak szerokich informacji, jakie do tej pory publikowane były przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Budzą też pewne wątpliwości. Z danych z 24 listopada dotyczących powiatów wynika, że w Chorzowie potwierdzono 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Przypadków śmiertelnych w Chorzowie miało być 7, w tym w wyniku COVID-19 4 przypadki. Jednak, według tych danych, nie było w naszym mieście zgonów w wyniku chorób współistniejących. Co więc z trzema pozostałymi przypadkami śmiertelnymi?

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon