Palmy na chorzowskim Rynku już są! Będą cieszyć nasze oczy wiosną i latem

Palmy powróciły na chorzowski Rynek! Po zimowej przerwie znowu cieszą oczy mieszkańców Chorzowa.

Las Palmas de Chorzów znowu w grze. W tym roku wyjątkowo krótko trzeba było czekać na powrót chorzowskich palm z zimowiska (przypomnijmy, że w 2020 r. pojawiły się dopiero w czerwcu). Od 13 maja 2021 r. trzy chorzowskie palmy znowu cieszą nasze oczy na chorzowskim Rynku.

Trzy palmy znowu na Rynku w Chorzowie

Do transportu trzech palm daktylowych na Rynek w Chorzowie konieczny był ciężki sprzęt. Każda roślina w wielkiej doniczce waży kilkaset kilogramów. Operacja przebiegła pomyślnie i palmy już stoją na płycie odnowionego Rynku, tuż przed gmachem Urzędu Miasta.

Palmy w Chorzowie pojawiły się pierwszy raz w 2019 roku po remoncie Rynku. Najpierw była tylko jedna, i to wypożyczona na tydzień, ale tak przypadła chorzowianom do gustu, że została na stałe, a później dołączyły do niej dwie kolejne. Później przeprowadzono także konkurs na imiona dla trzech daktylowców i, od lipca 2019 roku, to już nie są bezimienne palmy, tylko:

  • Hilda,
  • Truda,
  • Bercik.

Egzotyczne drzewa na rynku w Chorzowie to nie fanaberia, a pewnego rodzaju powrót do przeszłości. Starsi mieszkańcy z pewnością pamiętają, że palma na rynku już kiedyś stała. Ostatnio w latach 70. ubiegłego wieku, zanim zbudowano estakadę. Kolejna stała na, sąsiadującym z rynkiem, Placu Hutników.

Weekend pełen imprez w Chorzowie

Tak więc w najbliższy weekend warto się wybrać na spacer po centrum Chorzowa, zwłaszcza że na Rynku działa już fontanna, a na pobliskim Placu Hutników - jedyna tężnia w centrum miasta na Śląsku.

Dodatkowo w weekend szykuje się kilka imprez w Chorzowie:

Światowy Dzień Siania Dyni 2021. Wielkie sianie w Chorzowie!

Chorzów: Festiwal Kawy i Słodyczy. 15 i 16 maja 2021 w Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Rynek Smaków w Parku Śląskim. Piknik z food truckami 14 - 16 maja 2021

Noc Muzeów 2021 w Chorzowie. Do udziału zaprasza także skansen

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon