Padel Grand Prix w Chorzowie. Ruszyły zapisy na turniej

Za miesiąc, 21 sierpnia 2022 r., w Chorzowie odbędzie się kolejne Grand Prix w Padlu organizowane przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Ruszyły zapisy na turniej.

fot. MORiS Chorzów
Chorzów padel

Chorzowski Padel Grand Prix to cykl czterech turniejów rozgrywanych w trzech kategoriach. Kolejne takie zawody zaplanowano na niedzielę, 21 sierpnia 2022 r., na kortach przy ul. Katowickiej (obok centrum handlowego AKS Chorzów):

  • Kategoria A – 17:30 (poziom – 1-2 liga ChLP)
  • Kategoria B1 – 13:30 (poziom – 3-5 liga ChLP)
  • Kategoria B2 – 9:30 (poziom – 6-8 liga ChLP)

W chorzowski Grand Prix Padel mogą wziąć udział zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. Można zagrać tylko w jednej z trzech kategorii. W jednym turnieju może zagrać maksymalnie 10 zespołów, a każdy turniej trzeba rozgrywać z innym partnerem.

- Każdy turniej to szansa na punkty do rankingu – po ostatnich rozgrywkach podsumujemy zdobyte punkty, biorąc pod uwagę maksymalnie trzech z czterech turniejów, na których zawodnik zdobył największa liczbę punktów – informują organizatorzy zawodów.

Nagrody przewidziano dla zwycięzców danego turnieju oraz dla najlepszych trzech zawodników na podstawie zdobytych punktów w całym cyklu. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz internetowy na stronie chorzowskiego MORiS-u.

Jak gra się w padla?

Padel, zwany także tenisem łopatkowym, to sport rakietowy, który łączy w sobie elementy klasycznego tenisa i squasha. Ta dyscyplina zdobywa w Chorzowie coraz większą popularność, więc w ubiegłym roku zbudowano w mieście drugi kort.

W padla gra się za pomocą piłki i rakiety, ale nieco innych niż klasycznym tenisie. Piłki są mniej sprężyste i niżej się odbijają, a rakieta nie ma naciągu – wykonana jest z włókna węglowego, a na swojej płaszczyźnie ma około 60 otworów. Kort do gry jest niewielkich rozmiarów – ma 20 x 10 m i jest ogrodzony siatką. W padlu serwuje się zawsze z dołu, a punktacja jest taka sama jak w tenisie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon