„Pączkowanie” i „Kobieta z kwiatem” – odnowiono kolejne rzeźby w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

Dwie kolejne rzeźby w Parku Śląskim przeszły renowacje. To „Pączkowanie” Mirosława Kicińskiego oraz „Kobieta z Kwiatem” Tadeusza Sadowskiego.

W Parku Śląskim nie brakuje rzeźb, które ozdabiają jego różne zakątki. Po kilkudziesięciu latach większość z nich jest zniszczona, ale w ostatnich miesiącach są systematycznie odnawiane. Pod koniec maja na teren parku po renowacji wróciły „Wilki” i „Totem”, a teraz dwie kolejne – „Pączkowanie” i „Kobieta z kwiatem”

- Rzeźba „Pączkowanie” powstała w 1983 roku na zamówienie WPKiW i znajduje się na terenie Galerii Rzeźby Śląskiej przy Alei Łani, natomiast „Dziewczyna z kwiatem” pochodzi z 1965 roku i eksponowana jest przy Alei Różanej w pobliżu budynku Bratek. Obie te konstrukcje zostały w 2011 roku wpisane do rejestru zabytków ruchomych województwa śląskiego – przypominają w Parku Śląskim.

Renowację rzeźba nadzorował Henryk Mercik, Miejski Konserwator Zabytków z Chorzowa, który był obecny przy odbiorze zrekonstruowanych rzeźb. Rzeźby odnawiane są w ramach projektu modernizacji Parku Śląskiego.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon