Otwarcie zewnętrznych ścian wspinaczkowych w SKARPIE BYTOM

Znamy datę otwarcia zewnętrznych ścian wspinaczkowych Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM. Cała strefa zewnętrzna będzie otwarta dla wspinaczy i nie tylko już od poniedziałku, 1 maja.

Otwarcie zewnętrznych ścian wspinaczkowych w SKARPIE BYTOM

Od początku kwietnia w SKARPIE BYTOM trwają przygotowania do nadchodzącej majówki. Routesetterzy nakręcili już całą ścianę zewnętrzną o wysokości około 12 metrów i boulderownię. Obok budynku dostępne są również strefa OCR i parkour i bezpłatne rolkowisko.

Przygoda na ściance dla każdego

Z zewnętrznej ściany wspinaczkowej będą mogli korzystać nie tylko najbardziej wymagający wspinacze. – Nasi routesetterzy nakręcili drogi i baldy, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Na ściance łącznie dostępne będą 24 stanowiska, w tym 8 dróg do wspinania na wędkę, a cała reszta na prowadzenie. Wyceny zaczynają się od IV, a kończą na VI.4, co oznacza, że znajdzie się coś zarówno dla zaawansowanych wspinaczy, jak i dla amatorów – mówi Marek Chłopaś, dyrektor ds. sportowych w SKARPIE BYTOM. Dodaje, że drogi będzie można testować przez około dwa miesiące, a po tym czasie pojawią się nowe. Dodatkowo, na zewnątrz nakręcona jest też boulderownia z 12 baldami.

Ściana do zawodów rangi Mistrzostw Świata

Na zewnątrz powstała też ściana przystosowana do zawodów rangi międzynarodowej we wspinaczce na czas. Można ją podziwiać przejeżdżając ulicą Chorzowską. Ściana jest odpowiednio oświetlona, co daje możliwość prowadzenia wieczornych zawodów na świeżym powietrzu. Obiekt przewidział również sporo miejsca dla publiczności. – Zewnętrzny speed wall umożliwia nam organizację zawodów na czas w każdej kategorii wiekowej.

Dla seniorów przewidziany jest 15-metrowy standard IFSC, młodzicy będą mogli rywalizować na 10-metrowym ułatwionym standardzie, a najmłodsze kategorie wiekowe na tak zwanym klasyku. Mamy nadzieję, że dzięki temu w SKARPIE BYTOM w niedalekiej przyszłości odbędą się kolejne prestiżowe zawody – wyjaśnia Marek Chłopaś.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Półkolonie

Ruszyły zapisy na półkolonie zimowe na Skarpie

Mistrzostwa Polski i Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce sportowej w Skarpie Bytom

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe – wspinaczka zamiast lekcji

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe

Ferie zimowe 2024 zdjęcie główne

Ferie zimowe 2024 - pomysły na wypoczynek

O czym należy pamiętać, wybierając materac dla pary?

O czym należy pamiętać, wybierając materac dla pary?

Zblizenie dloni trzymajacej smartfon

Jak zapakować telefon do przesyłki kurierskiej?