"Otwarci na literaturę" w Chorzowskim Centrum Kultury. Dofinansowanie z rządowego programu

Ponad sześć milionów złotych na promocję czytelnictwa. Minister kultury i dziedzictwa narodowego dotację w ramach kolejne edycji programu. Wśród beneficjentów jest Chorzowskie Centrum Kultury. Ile dostało?

Chorzowskie Centrum Kultury

Celem programu „Promocja czytelnictwa” – jak czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - jest „:wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej”.

Promocja czytelnictwa w Chorzowskim Centrum Kultury

Łączna pula rządowych środków w tej edycji rządowego programu to ponad 6 milionów złotych. Złożonych zostało blisko 600 wniosków, z czego dofinansowano 144. Wśród beneficjentów jest Chorzowskie Centrum Kultury, które otrzymało dofinansowanie w wysokości 14 885 zł na zadanie "Otwarci na literaturę - czytamy, działamy i udostępniamy."

- Będzie to cykl wydarzeń i działań związanych z promocją czytelnictwa i upowszechnianiem twórczości m.in. polskich autorów – tłumaczą w ChCK-u.

W ramach cyklu odbędą się m.in: prelekcje związane z działalnością i twórczością Melchiora Wańkowicza, warsztaty reportażu, spotkania w ramach „Żywej Biblioteki” czy wymiana książek.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jan Macha

„Oliwny Balsam. Męczeństwo ks. Jana Machy”

Opera Śląska Sekret Requiem

„Sekret Requiem” w Chorzowskim Centrum Kultury

Fara

Jubileuszowa edycja przeglądu teatralnego w Chorzowie

Chck

Nowy projekt Chorzowskiego Centrum Kultury

Tomasz Chyła Quintet

Festiwal Jazz&Literatura

Gitara

Gitarowa Rekordowa Rozgrzewka na chorzowskim rynku

Teatr

Tylko jeden taki spektakl. Chorzowskie Centrum...